w

Soraka na TOP? Wybór, który zyskuje coraz większą popularność

Dominująca Soraka na TOPie, czyli co obecnie zdobywa coraz większą popularność.


Soraka jest jedną z najbardziej irytujących bohaterek w grze. Silne leczenie, globalny ult i wyciszenie. Gracze coraz częściej wybierają tę postać do walki na górnej alei. Trend widać praktycznie na wszystkich serwerach.

Soraka TOP

TOP jest zdecydowanie stworzony dla postaci ze sporą ilością zdrowia, walczących w zwarciu. Tymczasem na górnej alei gracze coraz częściej stają naprzeciwko Soraki, która jest kwalifikowana jako support. Jak nim grać?

Umiejętności: R > Q > E > W

Czary Przywoływacza: Flash i Teleport

Przedmioty: Pierścień Dorana i Mikstury Zdrowia

Strategia: Ciągły poke z Q i E i podstawowych ataków, uważajcie na junglera i stawiajcie głębokie wardy.

Podstawowe przedmioty:

Runy:

Jak to właściwie działa?

Silna wczesna gra

Soraka jest bardzo silna we wczesnej fazie gry, niski czas odnowienia umiejętności, duże obrażenia, leczenie, wyciszenie i spowolnienie. Dodatkowo jest w stanie całkiem dobrze czyścić falę.

Dodatkowe wsparcie

Po poziomie 6 bot dostaje dodatkowego supporta, a inne linie trochę dodatkowego leczenia, przy ostrej wymianie na linii.

Silniejsza niż na wsparciu

Pomimo niskiego priorytetu na W, dalej potrafi uleczyć. Dzięki dodatkowej farmie jest w stanie nadrobić straty poziomowe umiejętności.

Na co uważać?

Babysit

Soraka jest agresywną postacią i tak należy nią grać. Dodatkowo ma małe szanse na ucieczkę, więc jest idealna do zgarnięcia praktycznie darmowego złota.

Przeciwdziałanie

Unikanie jej we wczesnej fazie gry i skupianie się na farmie jest najlepszą strategią, aby pokonać Sorakę. Dodatkowo zawsze możemy poprosić junglera o pomoc.

Wnioski

Pomimo tego, iż obecnie jest bardzo silna, jeżeli tylko społeczność nauczy się na nią grać. Pamiętajmy, że wybierając bananową księżniczkę, tracimy jedno z miejsc na potencjalnego tanka.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends