w

Jak Riot będzie ulepszał rankedy w League of Legends? Zmieni się system promocji

Riot Games

Pracownik Riotu poinformował, że kolejki rankingowe zostaną ulepszone.


Rankedy są solą w oku niektórych pracowników Riotu. Dowiedzieliśmy się, na czym obecnie skupiają się developerzy i jakie największe stoją przed nimi wyzwania.

Szykuje się naprawdę pracowity rok, jeżeli chodzi o tryby rankingowe i system promocji.

Czas na ulepszenie kolejek rankingowych

Rankedy są nieodłączną częścią League of Legends i choć dla części osób najważniejszym elementem gry, to cierpią na wiele problemów. Riot Games postanowił coś z tym zrobić i obiecał poprawę w 2020 roku. Aktualnie studio skupi się głównie na systemie promocji do wyższych dywizji czyli tym, co frustrowało społeczność od wielu lat.

Za sprawą jednego z wpisów na blogu dowiedzieliśmy się, na czym obecnie skupią się prace.

Promocje:

  • Są zbyt często
  • Za mocno karają graczy
  • Za wysoka stawka połączona jest z możliwością trafienia AFK, lub autofilla

Społeczność komentująca wpis potwierdza, że system promocji irytuje. Każdy zna to uczucie, gdy wiele godzin wysiłku jest marnowane przez osoby mające problem z połączeniem, grające słabo, lub po prostu na siłę przegrywające na złość innym.

Często zgrywa się to z drużyną przeciwną, która gra jak zawodowcy i idealnie co do milimetra stawia każdego warda, przez całe mecze kompletnie się nie myli i nie daje nam najmniejszych szans. Takie sytuacje mają być wyeliminowane. Jak? Tego jeszcze nie wiadomo. Pociesza fakt, że pierwsze efekty mamy zobaczyć jeszcze w tym sezonie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends