w

Jak wybranie Garena na początku gry w LoLa może być dużym błędem? “Za to kupisz go 7 razy”

Gracze League of Legends zwracają Riotowi uwagę na nie do końca przemyślaną kwestię darmowych postaci dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z LoLem.


Opanowanie wszystkich postaci z League of Legends to kwestia spokojnie kilkudziesięciu godzin. Większość nowych osób kojarzy jednak tych rdzennych bohaterów pokroju Garena. Nic więc dziwnego, że jest on dostępny jako jedna z trzech postaci do wyboru przy nowym koncie.

Przypomnijmy, że tworząc nowe konto otrzymuje się w sumie 3 postacie w każdej kategorii.

Nagrody za logowanie
Dzień Nagrody Wybór bohatera (można wybrać 1)
1 Bohater strzelec + XP boost (3-dni) + Skrzynia Hextech Tristana, Caitlyn, Ezreal
2 Bohater fighter/bruiser + 3 fragmenty kluczy Illaoi, Riven, Garen
3 Bohater mag + Skrzynia Hextech Brand, Morgana, Ziggs
4 Bohater kontroli + fragment klucza Sona, Thresh, Nami
5 Bohater assassin + Skrzynia Hextech Ekko, Fizz, Talon
6 6300 NE
7 Odłamek skórki + Niebieska esencja Waterloo Miss Fortune + 500 PE

Co jest nie tak z wybraniem Garena?

Użytkownik Reddita o nicku “Real_wigga” zwrócił uwagę na fakt, że wybranie Garena w przypadku bohaterów fighter/bruiser jest kompletnie nietrafione. Dlaczego? Wiele nowych osób kojarzy Garena jako jednego z podstawowych, prostych bohaterów. Tak też przedstawia to Riot, więc nie ma co się dziwić, że jest to jeden z najczęstszych wyborów, jeżeli chodzi o nowe konta.

Problem w tym, że odblokowując Illaoi i wymieniając ją potem na Niebieską Esencję, można kupić sobie siedmiu Garenów.

(…) jedną z nagród jest odblokowanie na zawsze Garena, Riven lub Illaoi. Jeżeli jesteś nowym graczem, zapewne weźmiesz Garena, gdyż jest on przedstawiany jako przyjazny nowym osobom. Odblokowanie Illaoi jest bardziej opłacalne, bo daje wystarczająco NE, by odblokować sobie Garena 7 razy (…)

Użytkownik Reddita pisze o tym, że jest to w pewnym stopniu pułapka dla nowych graczy, którzy są tego faktu zupełnie nieświadomi i nie wiedzą, że Garen może niekoniecznie jest tym najlepszym wyborem.

W temacie pojawiły się też osoby, które skrytykowały dodawanie wśród darmowych postaci Mastera Yi. Dlaczego? Nowi gracze nie skorzystają z niego przynajmniej do 9 poziomu. Dopiero wtedy będą bowiem mogły odblokować Smite i zacząć grać postacią w dżungli.

Czy to ulegnie zmianie? Bardzo wątpliwe. W końcu taki system funkcjonuje już od lat i nigdy nikt nie zwracał na to większej uwagi. Oczywiście dopóki nie był bardziej doświadczony i nie wybrał czegoś innego, niż Garen, czy Master Yi.