w

Jankos wyjaśnia dlaczego Akali powinna zostać usunięta z League of Legends

Riot Games

Czołowy Jungler z Europy wyjaśnia, dlaczego więcej nie chce widzieć Akali w LoLu.


Riot Games postanowiło zadać po trzy pytania profesjonalnym graczom. Co należy wzmocnić, osłabić i kompletnie usunąć z gry. Najczęściej wybieraną postacią w dwóch ostatnich kategoriach była Akali. Marcin „Jankos” Jankowski postanowił wyjaśnić, dlaczego nigdy więcej nie chce widzieć tego bohatera w grze.

Usuńcie Akali

To nie żaden sekret, że postać była bardzo silna od czasów jej przeróbki w 8 sezonie. Najbardziej jednak dokuczała na scenie profesjonalnej i żadna z ponad 50 przeróbek nie była w stanie tego zmienić.

Pomimo tego, iż od reworku minęło przeszło 2 lata i mamy już 10 sezon, bohaterka dalej cieszy się ogromną popularnością. Na ponad 400 gier, została wykluczona w 373 rozgrywkach. To może wyjaśniać, dlaczego profesjonalni gracze tak bardzo proszą o usunięcie jej z gry.

Jankos, jako powód swojego niezadowolenia podaje bardzo dobry argument. Twierdzi, że postaci nie da się zbalansować.

Usuńcie Akali, ponieważ nienawidzę bohaterki. Myślę, że przez dwa lata była niezbalansowana i nie chcę jej nigdy więcej w życiu widzieć.

Społeczność zgadza się z tymi słowami. Jeżeli dany champion po swoim reworku dostaje kolejnych 50 zmian, to nie świadczy o nim dobrze. Wśród graczy padają propozycje, że warto jest przywrócić stary zestaw umiejętności i dopasować go do nowej szaty graficznej.

Pamiętajmy jednak, że na starą Akali również wiele osób narzekało. Była bardzo silna i dostawała dodatkowy skok po likwidacji, co pozwalało na praktycznie nieskończone skakanie po przeciwnikach.

Czy Akali może być kiedyś usunięta?

Jeżeli jakaś postać przechodzi tak dużo zmian, to ewidentnie jest z nią coś nie tak. Natomiast byłaby to pierwsza taka historia w League of Legends i szanse na to są raczej niewielkie. Jeżeli już, to Akali może na jakiś czas zostać wyłączona i przejść kolejne zmiany. Trochę tak, jak robi chociażby Valve z mapami w CS:GO.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends