w

Jeden z graczy LoLa zauważył, że na jego konto włamał się „miły haker”. Co dokładnie na nim zrobił?

Gracz League of Legends doświadczył włamania na konto. Po sprawdzeniu historii gier mocno się zdziwił.


Niejeden gracz League of Legends spotkał się z naprawdę nieprzyjemną sytuacją, jaką jest włamanie na konto. Zazwyczaj złodzieje kont nie należą do najmilszych osób. Wkradają się na nie, by zużyć znajdujące się tam RP lub sprzedać profil komuś innemu. Bywa też tak, że włamywacze po prostu chcą zrobić komuś na złość, więc trollują na rankedach, wyzywają innych lub wychodzą z gier, by ostatecznie konto, na którym się znaleźli, dostało bana.

Czy możliwe jest, że złodziej konta okaże się miłą osobą lub zrobi coś, co ostatecznie okaże się pozytywne? Może wydawać się to dziwne, ale jeden z graczy doświadczył takiej sytuacji. Do dziś nie rozumie, jaki cel miał włamywacz. Co dokładnie się stało?

Dziwne włamanie na konto w LoLu

Jeden z użytkowników Reddita podzielił się z resztą społeczności dość dziwną historią. Okazuje się, że trafił na „miłego” złodzieja, który ukradł mu konto, by wygrywać na nim gry. Autor posta napisał:

Niech ktoś mi wytłumaczy, dlaczego haker zalogował się na mojego konto, by wygrać 10 gier z rzędu.

Razem ze współlokatorem mieliśmy grać w League of Legends. Ten nagle zapytał mnie, dlaczego jestem już w grze. Zdezorientowany natychmiast zalogowałem się na moje konto i próbowałem załadować mecz, ale nie mogłem. Sprawdziliśmy historię gier na tym koncie i okazało się, że ktoś grał tam od 10 godzin, wygrał każdy mecz jako support bez żadnego duo. 

Do tego statystyki w tych meczach nie były aż takie wysokie, by uznać, że to jakiś smurf. 

Zmieniłem hasło i udało mi się załatwić całą sprawę z pomocą Riotu. Ale jaki był cel tego gościa? Wszystkie moje RP pozostały na koncie. On po prostu wbił mi rangę. 

W komentarzach żartowano, że gracz najwyraźniej trafił na kogoś, kto postanowił rozdawać przedwczesne świąteczne prezenty, więc wbijał losowym osobom LP. Inni twierdzili, że być może złodziej chciał wbić rangę, a następnie sprzedać to konto po wyższej cenie.

Zapewne autor wpisu już nigdy nie dowie się, co kierowało włamywaczem.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends