Kiedy Gemstone’y i Punkty Prestiżu zostaną usunięte z LoLa? Jak prezentują się ceny za Mityczną Esencję?

League of Legends

Reklama

Punkty Prestiżu znikają z League of Legneds. Kiedy dokładnie zostaną wycofane i zamienione na Mityczną Esencję?

Reklama


Zapewne większość fanów LoLa już słyszała, że Riot zdecydował się na usunięcie Punktów Prestiżu z gry oraz zmianę systemu odblokowywania Prestiżowych i Hextechowych skórek. Nowy system będzie obejmował świeżą walutę, którą będzie Mityczna Esencja. Z tej okazji wydana zostanie skórka Ashen Knight, która trafi do Pyke’a.

Oczywiście usunięcie Punktów Prestiżu nie oznacza, że Prestiżowe skiny nie będą już dostępne w grze. Powrócą one w formie rotacji, która będzie zmieniać się co jakiś czas, a ich ceny będą w Mitycznej Esencji.

Skórki za nową walutę są już dostępne na PBE, więc można sprawdzić ile kosztują. Kiedy dokładnie Punkty Prestiżu znikną z serwerów i gracze będą musieli odblokowywać ekskluzywną zawartość z Mistyczną Esencję?

Reklama

Koniec Punktów Prestiżu w LoLu

Aktualnie w League of Legends dostępny jest Sklep Punktów Prestiżu ostatniej szansy, w którym można zakupić prestiżowe skórki z lat 2020 i 2021. Dodatkowo gracze mogą odblokować skiny z serii Hextech za 10 Gemstone’ów.

2022 rok to okres wielu zmian w LoLu, a wśród nich znaleźć można zapowiedź planów na przerobienie prestiżowej waluty na coś zupełnie innego – Mityczną Esencję.

Patch 12.5 to ostatni moment na wydanie swoich Punktów Prestiżu, ponieważ w następnej aktualizacji – 12.6 – te znikają z gry na dobre.

Mityczny Sklep zajmie miejsce aktualnego sklepu ze skórkami Hextechowymi. Od patcha 12.6 w LoLu będzie występowała rotacja Prestiżowych i Hextech skinów, a co za tym idzie – gracze będą mogli zdobyć niedostępne od dawna dodatki kosmetyczne, takie jak choćby pierwsza prestiżowa edycja K/DA Kai’Sy.

Jak to wygląda na PBE?

Jak widać, w Mitycznym Sklepie pojawią się zarówno starsze skórki prestiżowe, Hextech, jak i losowy odłamek skina oraz Niebieska i Pomarańczowa Esencja.

Gracze zauważyli, że ceny skinów są różne, jednak nie ma się co dziwić – na zamieszczonym wyżej screenie widać K/DA Kai’Sę, która jest najstarszą skórką tego typu w grze. Wydano ją w 2018 roku. Zaraz obok niej widać dwie skórki z 2019 roku, które kosztują 150 Mitycznej Esencji.

Nowe skiny, które aktualnie są jeszcze dostępne za Punkty Prestiżu, kosztują 125 Mitycznej Esencji.

Ile nowej waluty będzie można zdobyć z przepustek, które zostaną wprowadzone po zmianie systemu? Warto przypomnieć wypowiedź jednego z Rioterów:

25 Esencji z kamieni milowych, a dwa Gemstone’y zostaną zastąpione czymś o relatywnie podobnej wartości. Nie zostało to jeszcze sfinalizowane, ale damy wam znać, kiedy zdecydujemy, co umieścimy w ich miejscu.

Ponadto ulepszamy opcję 100 PP za 2200 tokenów. Teraz za tą samą wymianę będzie można dostać 125 Mitycznej Esencji.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej