w

Kogo najlepiej mainować po aktualizacji 10.3 w LoLu

Lista najsilniejszych bohaterów w aktualizacji 10.3.


Przedstawiamy listę bohaterów, których warto opanować, aby siać spustoszenie na Summoner’s Rift.

MID

Zestawienie zacznijmy od jednej z najważniejszych linii w grze. Środek jest trudny do opanowania, a aktualni bohaterowie muszą ogarniać wzrokiem całą mapę. To właśnie oni są prawą ręką junglera i powinni pomagać innym alejom.

 • Akali – Dobrze opanowana pomimo nerfów, dalej jest w stanie robić dobre wyniki. Ogromna mobilność i duże obrażenia przydają się w późniejszej fazie gry.
 • Qiyana – Możliwość bliskiego podejścia do carry za pomocą niewidzialności, masa obrażeń i możliwość nałożenia CC na całą drużynę sprawia, że księżniczka wraca do najsilniejszych.
 • Yasuo – Pomimo tego, iż jest stosunkowo trudnym bohaterem, jest również bardzo silny, jeżeli dobrze popracujemy nad jego mechaniką. Potrafi uratować nie jedną grę swoją ścianą wiatru czy tornadem wymierzonym prosto w nafedowanego ADC przeciwnika.
 • Katarina – Aktualnie jest nieco słabsza, ale nie raz OTP tej postaci udowadniali, że są w stanie wygrać grę tylko z małą pomocą drużyny. Jeżeli zlikwiduje przynajmniej jednego z przeciwników, możliwość resetowania czasu odnowienia świetnie współpracuje z wysokimi obrażeniami.
 • Diana – Po zmianach stała się potworem również we wczesnej fazie gry. Dodatkowo umiejętności AOE i duży margines błędu pozwalają na łatwiejsze rozpoczynanie walk drużynowych, a tarcza i odpowiednio użyta klepsydra potrafi ocalić nas przed szarością.

TOP

Linia, która ma najmniejszy wpływ na grę. Pomimo tego są postacie, którym udaje się przebić, musimy jednak podejmować właściwe decyzje i zejść, kiedy drużyna przegrywa za mocno.

 • Sett – Aktualnie najsilniejszy toplaner. Pomimo tego, że zgarnie potężną ilość obrażeń, tarcza zablokuje następną ich część. Zadaje również true damge i z łatwością potrafi zabrać za pomocą wysuniętego do przodu tanka połowę zdrowia przeciwnych carry.
 • Camille – Ostatnio straciła swoją pozycję na rzecz Ornna. Wróciła do łask dzięki swojej umiejętności pozwalającej na izolację i dużemu potencjałowi na inicjację walk. Na linii dobrze zapoznany z bohaterką gracz jest w stanie wygrać każdą wymianę.
 • Riven – Jedna z najtrudniejszych bohaterek w grze, posiada całą masę dziwnych mechanik, których opanowanie zajmuje wieki. Jeżeli jednak nauczycie się ich, ogracie praktycznie każdego.
 • Mordekaiser – Znerfiony w poprzednich aktualizacjach dalej daje sobie radę. Silna superumiejętność pozwalająca na kontrolowanie walki i zabranie najsilniejszego przeciwnika do pojedynku 1v1. Nawet jeżeli go nie wygra, kilkusekundowa klatka jest w stanie pomóc naszej drużynie.
 • Kled – Postać z dziwnymi mechanikami i podwójną ilością HP. Dobry Kled ogra przeciwnika na linii i świetnie zainicjuje walkę drużynową.

Jungla

Rola, która posiada największy wpływ na grę. Po zmianach EXPa w patchu 10.3 stała się jeszcze silniejsza.

 • Ekko – Midlaner postanowił przenieść się do lasu i wyszło mu to na zdrowie. Nie musi przejmować się assasinami we wczesnej fazie gry, a w mid i late radzi sobie wyśmienicie dzięki superumiejętności co kilkanaście sekund i AOE kontroli tłumu.
 • Shaco – Po zmianach boxów, które zadają obrażenia obszarowe i klona, który nakłada feara zaraz po wybuchu, staje się niezwykle potężny. Gracze Shaco muszą wygrać grę poprzez masowe gankowanie i likwidowanie przeciwników. Postać nie radzi sobie najlepiej w późniejszej fazie gry.
 • Olaf – Silny we wszystkich fazach gry. Umiejętności pozwalające na regenerowanie zdrowia i całkowicie omijanie CC czynią z berserka maszynę do likwidowanie carry. Dodatkowo jest jednym z najsilniejszych w 1 v 1, co pozwala mu na najeżdżanie przeciwnych leśników.
 • Elise – Od czasu jej wyjścia jest często używana przez graczy. Potrafi z łatwością zlikwidować przeciwnika, zanurkować pod wieże i jeszcze to przeżyć.
 • Lee Sin – Dzięki narzędziu treningowemu umiejętności Lee Sinów wzrosły, teraz każdy potrafi wykonać dobrego inseca i ograć przeciwnika.

Support

Odpowiedzialna rola, która ma za zadanie chronić swojego carry, a później resztę drużyny. Czym więc warto nauczyć się grać?

 • Leona – Możliwość rzucenia CC na całą przeciwną drużynę i nałożenie pasywki zadającej dodatkowe obrażenia oraz umiejętność wyłapywania pojedynczych przeciwników, którym trudno jest uciec, pozwala Leonie na dominowanie bota.
 • Bard – Kontrola mapy, możliwość zatrzymania gry za pomocą superumiejętności i łatwe nurkowanie pod wieże pozwala Bardowi na pobyt na tej liście.
 • Pyke – CC, łatwość w ucieczce, możliwość przyciągania przeciwnika i łatwe zdobywanie złota za pomocą superumiejętności daje Pyke’owi predyspozycje do wyciągania nawet najtrudniejszych gier.
 • Thresh – Hook, który pozwala na przyciągnięcie się i latarnia ułatwiająca dostęp do carry dla naszego sojusznika. To połączenie czyni z Thresha jednego z najlepszych supportów.
 • Nautilus – Zastąpienie hooka kotwicą nie było takie łatwe. Jednak możliwość podrzucenia całej przeciwnej drużyny i wyłapywaniem tych nieostrożnych daje niesamowite wyniki w SoloQ.

ADC

Nareszcie nadszedł czas na kurierów, to właśnie te postacie są najsilniejsze w zadawaniu obrażeń za pomocą autoataków.

 • Jinx – Rozkręca się dopiero w środkowej i końcowej fazie gry, jednak gdy to zrobi, jest nie do powstrzymania. Ogromne obrażenia i możliwość likwidowania uciekających przeciwników czyni z niej dosłownie ostatecznego bossa. Tylko spróbujcie oddać jej trochę golda na linii…
 • Aphelios – Oferuje praktycznie wszystko i dalej jest silny pomimo osłabień. Unieruchomi całą drużynę albo obije ją z połowy mapy. Zestaw umiejętności pozwala na praktycznie wszystko, czego zapragnie gracz.
 • Senna – Użyteczna przy dobrej drużynie i gra nią głównie skupia się na obijaniu przeciwnika z dystansu. Dodatkowo może z łatwością uciec, nie pozwalając na atakowanie jej i wspierać sojuszników z drugiego końca mapy.
 • Kai’Sa – Czyszczenie fali w ułamek sekundy, doskok do przeciwnika z nałożeniem na siebie tarczy i niewidzialność. Czego trzeba więcej ADC?
 • Vayne – Świetna na tanki dzięki swojemu W i możliwość obrony przed assasinami za pomocą E. Dodatkowo dzięki superumiejętności bohaterka zyskuje ulepszone statystyki i może stać się niewidzialna.
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends