w

Kolejna fala próśb o zmianę nazwy użytkownika w LoLu

Reklama

Użytkownicy ponownie dostali komunikat o zmianie nazwy użytkownika.

Reklama

Gracze nie są zadowoleni z kolejnych zmian ich nazw użytkownika. Jak właściwie wybierana jest ta pierwotna, a jak te, które należy zmienić?

Zmiana użytkownika

Dzisiaj w nocy zostały podjęte kolejne działania w sprawie nazw użytkownika. Spora część graczy, która wcześniej nie miała problemu ze swoją nazwą, została poproszona o zmianę. Wszystko związane jest z nowymi kontami RIOT, gdzie taką samą nazwę, może mieć tylko jedno konto na cały świat, a nie serwer.

Zastanawialiście się jednak, jak wybierane są konta, na których należy zmienić nazwę? Osobiście miałem świetną okazję, aby to przetestować. Posiadam bowiem konta na trzech serwerach o takiej samej, niepowtarzalnej nazwie. Jest to EUNE, PBE oraz EUW — w kolejności od najstarszego.  Logując się dziś z rana na EUNE, musiałem zmienić nazwę użytkownika, co mnie trochę zdziwiło, następnie po zalogowaniu na PBE, ten sam problem. Ostatecznie konto na EUW nie sprawiło mi żadnych problemów i zalogowałem się normalnie.

Wygląda na to, że zasadą jest pierwszeństwo. Riot Games chce mieć problem z głowy i nazwę użytkownika musi zmienić ten, kto jest aktywny i szybciej się zaloguje.

ZOBACZ – Wyciekły szczegółowe zdjęcia świetnej figurki Evelynn z League of Legends

Podobny problem mają użytkownicy na Reddicie, konta z ze stażem nawet ponad 10-letnim i dość skomplikowaną nazwą wymagają zmiany.

Dokładnie, jak działa system, nie wiadomo, powyższe wnioski zostały wysunięte na podstawie własnych obserwacji oraz historii innych graczy. Niestety nie ma na ten temat, żadnej oficjalnej informacji.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends