w

Kolejny gamebreaking błąd z Nunu. Bohater LoLa był niewidzialny, a teraz przechodzi przez ściany

Znany youtuber odkrył kolejny błąd z League of Legends. Tym razem chodzi o Nunu, który potrafi chodzić przez ściany.


Błędy League of Legends są czymś na porządku dziennym. Gracze śmieją się, że ewenementem jest kanał, który potrafi regularnie udostępniać wyłącznie filmy przedstawiające kolejne problemy dotyczące gry. Tym razem chodzi o Nunu, który z niewielką pomocą może zacząć przemieszczać się przez ściany.

Jak wygląda nowo odkryty błąd?

Umiejętność W o nazwie “Największa Śnieżka na Świecie!” wymaga dość sporej przestrzeni do zakręcenia, a przeszkoda bądź dowolna przeciwna jednostka sprawią, że bohater się zatrzyma. W aktualizacji 10.15 jednak okazuje się, że coś jest nie tak.

Z niewielką pomocą przeciwnego zespołu Nunu i Willump mogą zacząć pokonywać ściany. Choć wymaga to niemalże idealnego zgrania w czasie i trudne jest przypadkowe odtworzenie błędu, to w grze niestandardowej powinno być to wykonalne po kilku próbach.

Błąd powiązany jest z niektórymi z typów kontroli tłumu. Chodzi wyłącznie o te sprawiające, że przeciwnik zaczyna podążać za graczem lub od niego uciekać. Mowa o charmie, tauncie i fearze. W momencie, kiedy Nunu zaczyna castować wspomnianą umiejętność i zostanie to przerwane wypisanymi wyżej efektami kontroli tłumu, zamiast się im poddać, zacznie się przemieszczać – również przez ściany.

ZOBACZ – Świetny koncept skórki Dark Water Mordekaiser do League of Legends

Riot ma w zwyczaju poprawiać błędy tego typu jak najszybciej. Kolejna aktualizacja ma mieć miejsce z początkiem sierpnia i prawdopodobnie wtedy zostanie naprawiona. Trudno tu mówić o karach dla graczy, którzy wykorzystywali błąd. Nie mają oni bezpośredniego wpływu na duplikowanie go, więc tym razem nie powinni być obciążani banami.