w

Konto Kubona zbanowane w LoLu, bo dostał 30 tysięcy Riot Points z exploitu

Kubon jest kolejną osobą, która została zbanowana przez exploit z RP.


W League of Legends występuje obecnie poważny exploit, który pozwala na przyznanie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy Riot Points na dowolne konto. W efekcie masowo zawieszane są konta graczy, którzy teoretycznie mieli wykorzystać tę lukę.

Problem w tym, że w większości gracze zupełnie nie wiedzieli o żadnym exploicie, a ich konta i tak zostały zablokowane. Wśród takich osób znalazł się też Kubon, popularny streamer Twitch.

Ban za exploit z RP

Kubon podczas grania w LoLa dostał komunikat o zawieszeniu konta. Sama informacja dość nietypowa, ale streamer doskonale wiedział, o co konkretnie chodzi. Dzień wcześniej dostał 30 tysięcy RP, co było niesamowicie podejrzane.

Video

Kubon napisał o całej sprawie także na swoim Facebooku. My wiemy, że zdecydowanie nie jest jedyną osobą, którą to spotkało.

„Wczoraj jakieś chłopaki które znalazły exploit w lidze wysłały mi 30k RP których oczywiscie nie użyłem bo śmierdziało a dzisiaj dostaje prezent.

Pozdrawiam Riot Games i człowieka który wymyślił moonstone”

Podstawą zbanowania jest obciążenie zwrotne:

„Twoje konto mogło zostać zawieszone za obciążenie zwrotne, które ma miejsce wtedy, gdy bank cofa zakup RP dokonany z twojego konta.”

Kubon jest tylko jedną z wielu osób dotkniętych tym problemem i raczej nie będzie miał większych problemów z procesem odbanowania. Sprawa jest dość świeża i działy wsparcia póki co jeszcze nie mają o niej całkowitej wiedzy. Dlatego też w sieci można znaleźć wiadomości, które wskazują na brak możliwości odwieszenia.

Co robić w takiej sytuacji? Najbezpieczniej jest przede wszystkim nie wydawać w ten sposób otrzymanych RP i od razu napisać do działu wsparcia.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends