w

Konto TOP 4 w LoLu popularnego streamera skradzione. Złodziej trollował, a konto zostało zbanowane

Jeden z popularnych youtuberów i jednocześnie streamerów stracił swoje konto.


Popularny zagraniczny streamer Julian „Tarzaned” Farokhian kilka dni temu stracił swoje głównego konto w League of Legends, które zostało przejęte przez osobę trzecią. Metoda kradzieży nie była jakaś szczególnie wymyślna.

Jak wyjaśnia streamer, osoba, która ukradła mu konto, znała jego datę urodzenia i na tej podstawie Riot przyznał jej dostęp. Co zabawne, data, na której wszystko to się oparło, jest widoczna w Internecie, a wyszukanie tego zajmuje mniej, niż minutę.

Kradzież konta TOP 4 NA

Dwa dni temu w Internecie było głośno o kradzieży konta jednego z najlepszych graczy na serwerze Ameryki Północnej, który znajdował się na 4. pozycji w rankingu. Konto szybko zaczęło się staczać w dół, bo złodziej specjalnie przegrywał.

Streamer opublikował film, na którym wyjaśnia sytuację i pokazuje metodę, którą konto zostało ukradzione.

Jak możemy usłyszeć, oszust nadużył narzędzia do odzyskiwania konta i znając datę urodzin streamera, udało mu się uzyskać dostęp. To po raz kolejny pokazuje, jak ważne jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe, którego do tej pory nie wprowadzono.

Kilkanaście godzin temu udało mu się je odzyskać, ale jak się okazało, zostało permamentnie zablokowane, prawdopodobnie za programy trzecie, których używał włamywacz. Tarzaned oglądał nagrania z meczów i jest przekonany, że używano na koncie botów.

Na całe szczęście historia skończyła się dobrze i przy finalnej pomocy od Rioterów konto zostało odbanowane. Być może po tak dużej aferze deweloperzy zwrócą uwagę na bezpieczeństwo kont społeczności i zostaną one lepiej zabezpieczone. Trudno jednak powiedzieć, czy tak się stanie. Na ten moment najlepszym rozwiązaniem jest podawanie innej daty urodzin, przynajmniej w wypadku znanych osób.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends