w

Korea Południowa zmieni prawo tak, by Faker i zespół BTS mogli pójść do wojska znacznie później

Riot Games

Pobór do wojska zostanie opóźniony? Projekt ustawy specjalnie dla Fakera i zespołu BTS.


Korea Południowa, jest jeszcze jednym z państw, w którym praktycznie wszyscy mężczyźni muszą wstąpić na około 2-letnią służbę wojskową. Na ten moment nie może odbyć się to później niż do 28 roku życia, co prawdopodobnie zmieni projekt najnowszej ustawy.

Faker, BTS i Wojsko

W Polsce do 2008 roku każdy mężczyzna po ukończeniu 18 roku życia musiał stawić na komisji wojskowej, gdzie dostawał odpowiednią kategorię „zdolności do czynnej służby wojskowej”, po uprzednim przebadaniu przez lekarza. Następnie do ukończenia 24 lat, należało zgłosić się ponownie, na 9-miesięczny pobór do wojska. Pomimo tego, iż aktualnie dorośli mężczyźni w Polsce, muszą jedynie zgłosić się po książeczkę wojskową i na badania, prawo te obowiązuje po dzień dzisiejszy w innych krajach.

ZOBACZ – Nie możesz znaleźć drużyny do Clasha? Jak skorzystać z nowej funkcji w kliencie LoLa
Duży problem pod tym względem mają obywatele Korei Południowej, albowiem z obowiązkowej około dwu letniej służby wojskowej, zwolnieni są tam jedynie:

  • sportowcy
  • muzycy klasyczni
  • tancerze
  • artyści

Natomiast e-sportowcy, aktorzy i idole k-popowi muszą się dostosować i zawiesić karierę na średnio dwa lata, co może być tragiczne w skutkach, ponieważ po tak długim czasie bez komputera profesjonalni gracze nie mają praktycznie szans na nadrobienie zaległości.

Aktualnie do wojska Korei Południowej należy zgłosić się nie później niż do ukończenia 28 lat i to jedynie wtedy, kiedy uczęszcza się na studia. Według nowej ustawy osoby wyróżnione przez Ministra Kultury będą mogły odroczyć służbę aż do 30 roku życia.

Daje to ogromną szansę i wydłużenie kariery nie tylko Fakerowi oraz innym e-sportowcom, ale również boysbandom, takim jak popularny na całym świecie zespół BTS.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends