w

Koreańczycy grają Rumble na midzie. “Jestem w szoku, że to tak działa” mówią profesjonalni gracze

Riot Games

Wygląda na to, że nadchodzi nowa moda na Rumble. Postać nieco zapomniana, teraz zaczyna odżywać.


Wszystko zaczęło się tak naprawdę od kilku dziwnych meczów chińskich graczy. Takim chyba najbardziej znanym jest Doinb, którego wybór zwrócił uwagę większej ilości graczy w Ameryce i Europie.

Doinb w jednym ze swoich meczów na serwerze EUW wybrał właśnie Rumble. Co ciekawe, poszedł nim na mida.

Jestem w szoku, że to tak działa

Rumble to specyficzny wybór, który przez lata był nieco omijany. Teraz coraz więcej osób zaczyna odkrywać jego potencjał i to na środkowej linii.

Wiele osób widząc ten wybór zastanowiło się, o co tutaj chodzi. Również profesjonalni gracze, Streamerzy, czy Youtuberzy. Przez te kilkanaście dni grało nim naprawdę sporo osób. Przykładowo znany Youtuber Redmercy, który choć nagrał film z tytułem “Faker”, to chodziło mu właśnie o Doinba (wiecie, więc wyświetleń).

Jak sam Youtuber zaznacza, jest to naprawdę ciekawy wybór i niewyobrażalnie silny, jeżeli ktoś wie co robi.

Na midzie jest naprawdę niesamowicie silny. Problem w tym, że to niszowa postać. Ale jeżeli ktoś umie nim grać, to spokojnie może carrować mecze.

Na wyższym poziomie gra Rumble jest dość wymagająca. Bohater dysponuje bardzo specyficznymi umiejętnościami i sprawdza się na konkretnych kompozycjach. Można jednak czasem sobie spróbować nim zagrać, nawet z ciekawości.