w

Lodowy smok z Wild Rift pojawi się też na PC? Riot zdradza pewne informacje na ten temat

Twórcy League of Legends zasugerowali, że Ice Drake znany z Wild Rift pojawi się również w wersji na PC.


Smoki na Summoner’s Rift to jedne z najsilniejszych neutralnych potworów. One, jak i Baron Nashor są celem obu drużyn, ponieważ zdobywanie bonusów, które zapewniają, daje graczom przewagę, która może znacząco wpłynąć na wynik meczu.

Dawniej dragon był tylko jeden, ale z czasem Riot wprowadzał różne modyfikacje. Po latach w grze pojawiły się smoki żywiołów, które znacząco wpływały na wygląd mapy. Jakiś czas później dodano kolejne wersje drake’ów – Hextech i Chemtech. Choć z tym drugim historia była nieco zawikłana i sprawiał on niemałe problemy, ostatecznie został przyjęty przez społeczność po modyfikacjach wprowadzonych przez Riot.

Jest szansa, że do tej grupy dołączy kolejny smok – lodowy, którego już zaprezentowano, ponieważ jest dostępny w mobilnej wersji gry, czyli Wild Rift.

Lodowy Smok na Summoner’s Rift

W League of Legends na PC jest obecnie sześć różnych smoków. Cztery z nich związane są z żywiołami, natomiast dwa pozostałe to Hextech i Chemtech. Każdy z nich zapewnia inny bonus i wpływa na wygląd mapy.

Ice Drake, pierwszy w historii smok żywiołów dostępny wyłącznie w Wild Rift, został dodany stosunkowo niedawno, a społeczność gry mobilnej przyjęła go bardzo ciepło. Twórcy zauważyli to i najwidoczniej stwierdzili, że warto byłoby dodać go w przyszłości także w wersji LoLa na PC.

Rioter Andrei „Meddler” van Roon napisał tak:

Jeśli Lodowy Smok sprawdzi się w Wild Rift, będziemy otwarci na dodanie go również do LoLa na PC. Wprowadzenie dodatkowych smoków nie jest obecnie jednym z naszych wyższych priorytetów, jeśli chodzi o prace przedsezonowe/duże aktualizacje. Uważamy, że inne kwestie są bardziej pilne pod względem rozgrywki.

Jak widać, Riot jest otwarty na zmiany, choć tak, jak powiedział Meddler, wprowadzenie kolejnego smoka nie jest obecnie priorytetem studia. Nie znaczy to jednak, że w przyszłości Ice Drake nie pojawi się na Summoner’s Rift.

Twórcy już kilka razy pokazywali, że początkowo unikatowa zawartość dla wersji mobilnej wcale nie musi taka zostawać na zawsze – do LoLa systematycznie dodawane są skórki, które początkowo wyszły tylko do Wild Rift (ostatnie przykłady to Star Guardian Orianna i Seraphine).

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends