w

LoL esportową grą roku 2020. Produkcja Riotu zgarnęła kilka najważniejszych tytułów

Jakie nagrody zostały przyznane w środowisku League of Legends?


The Game Awards to ceremonia wręczenia nagród dla przedstawicieli przemysłu gier komputerowych. W tym roku odbyła się ona wczoraj, czyli 10 grudnia.

Na wczorajszej gali wyróżnione było bowiem aż 30 kategorii. W których z nich udało się zwyciężyć środowisku League of Legends?

LoL królem e-sportowej części gali

Na Twitterze ceremonii The Game Awards został opublikowany film, na którym można zobaczyć wszystkich nominowanych do nagród oraz ogłoszonych zwycięzców.

Kategorii powiązanych z e-sportem było 6, a zwycięzców powiązanych z League of Legends było aż w 5. z nich. Które to były kategorie i kto został zwycięzcą?

Najlepszy e-sportowy zawodnik

Zawodnik e-sportowy oceniany na podstawie najlepszych osiągnięć i postępu w 2020 roku niezależnie od gry.

W tej kategorii zwyciężył Heo „ShowMaker” Su – gracz środkowej alei zespołu DAMWON Gaming, który zwyciężył w tym roku największe mistrzostwa League of Legends – Worlds.

Najlepszy e-sportowy coach

E-sportowy coach oceniany na podstawie wyjątkowych postępów i wydajności w 2020 roku.

Choć w tej kategorii nominowane były aż dwie osoby powiązane z League of Legends (Fabian „GrabbZ” Lohmann – coach zespołu G2 Esports oraz Lee „Zefa” Jae-min – coach zespołu SKT T1), zwyciężył w niej Danny „zonic” Sørensen, będący coachem zespołu Astralis w Counter Strike: Global Offensive.

Najlepsze e-sportowe wydarzenie

E-sportowe wydarzenie, które dostarczyło najlepszych doświadczeń zarówno uczestnikom, jak i widowni (trwające jeden lub więcej dni).

Mistrzostwa Worlds słyną z wyjątkowych ceremonii otwarcia, które od dawna są czymś więcej. W ubiegłym roku został na tej ceremonii zaprezentowany debiutancki utwór zespołu True Damage, a w 2020 gracze ponownie mieli okazję zobaczyć występ K/DA wraz z jego nową członkinią. Co roku jest również wydawana kolejna piosenka, która przewodzi każdemu z turniejów, a podczas ceremonii otwarcia jest ona śpiewana przy niesamowitej choreografii, a także scenografii.

ZOBACZ – Prezentacja rozgrywki Rell, nowej postaci w LoLu razem z jej zwiastunem bohatera

Najlepsza e-sportowa gra

Nagroda przyznawana grze, która dostarczyła najlepszych e-sportowych doświadczeń graczom (wliczając w to turnieje, wsparcie społeczności oraz aktualizację treści)  – niezależnie od gatunku czy platformy.

Mimo że najpopularniejszy tytuł studia Riot Games rywalizował z grami takimi jak Valorant, Fortnite czy CS:GO to jednak właśnie League of Legends zwyciężyło tę kategorię. Trudno się dziwić – w końcu jest to na ten moment najbardziej licząca się produkcja wśród gier video online, a sama marka przyczyniła się już do stworzenia kilku innych tytułów przez jej twórców.

Najlepszy e-sportowy prowadzący

Najlepszy prowadzący lub komentator wydarzeń e-sportowych (zarówno na żywo, jak i podczas transmisji) w 2020 roku – niezależnie od gry lub języka.

W tej kategorii zwyciężyła Eefje „Sjokz” Depoortere – pochodząca z Belgii prezenterka, która od 2013 roku prowadziła między innymi mistrzostwa Worlds. Zwyciężyła również galę Esports Awards 2020.

Najlepszy e-sportowy zespół

Najlepszy e-sportowy zespół (nie cała organizacja) oceniany pod kątem wyjątkowych osiągów oraz postępu w roku 2020.

Mimo że w tej kategorii znalazło się aż dwóch kandydatów z League of Legends – DAMWON Gaming oraz G2 Esports – w gali tym razem udało się zwyciężyć tej drugiej drużynie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends