w ,

LoL Mobile, czyli Wild Rift oficjalnie ogłoszony. Kiedy wyjdzie?

LoL na telefon, czyli mobilna odsłona League of Legends została oficjalnie zapowiedziana.


Na Androida, iOS i konsole już w 2020! Sprytne zagrania. Genialne manewry. Zaprzepaszczenie gry… czasami. Witajcie w Wild Rift!

Tak, dokładnie. Produkcja pojawi się zarówno na telefonach, jak i na konsolach. Co ciekawe, Riot zdecydował się nazwać tę odsłonę gry jako Wild Rift.

Wygląda to naprawdę ciekawie. Interfejs choć trochę rozbudowany, to łatwy do ogarnięcia.

Wild Rift — kompedium wiedzy!

Co takiego będzie zawierać długo wyczekiwana wersja na telefon? Wychodzi na to, że całkiem sporo! Sami zobaczcie, ile tego jest!

Nowy Rift

Spróbujcie rozgrywki 5 na 5 pełnej rywalizacji znanej z League of Legends na PC, ale stworzonej od podstaw z myślą o nowych platformach! League of Legends: Wild Rift to 15-18 minutowe mecze, intuicyjne sterowanie dwoma kciukami i nowa mapa do odkrywania.

Bohaterowie, których znamy

Przypalcie złoczyńców laserem Lux lub ograjcie przeciwników Ścianą Wiatru Yasuo wymierzoną co do piksela. Bohaterami gra się tak jak w League, wprowadziliśmy jednak pewne zmiany, żeby łatwiej było rzucać zaklęcia kciukami. Na starcie dostępnych będzie około 40 bohaterów znanych z gry na PC. Na resztę przyjdzie czas później.

Graj za darmo!

Wypróbujcie nowy podgląd 3D, który wyeksponuje waszych bohaterów i skórki, lub opanujcie Rift w grach rankingowych ze znajomymi i zgarniajcie wyjątkowe łupy. Co więcej — tak jak League na PC, Wild Rift można pobrać za darmo. Wszystkich bohaterów też można zdobyć za darmo: na grę i siłę w grze nie trzeba będzie wydać ani złotówki.

Kiedy wychodzi?

Wersje alfa i beta będziemy stopniowo wprowadzać do końca 2019 r. Plan jest taki, żeby gra mobilna była dostępna wszędzie na świecie do końca 2020 r., a później przyjdzie czas na konsole. Więcej informacji wkrótce!

Przebudowany Rift

Zjednoczcie siły, żeby roznieść Nexus wrogów na nowej mapie 5 na 5, zaprojektowanej z myślą o nowych platformach, z szybszymi grami i podrasowanym sterowaniem.

Najczęściej zadawane pytania

Macie palące pytania? W nadchodzących miesiącach będziemy dzielić się z wami informacjami, ale oto kilka z nich:

Kiedy League of Legends: Wild Rift pojawi się w moim regionie? Na jakich platformach?

Jeśli chodzi o urządzenia przenośne, to aplikacja będzie dostępna dla systemów iOS i Android. Możecie dokonać wstępnej rejestracji w Sklepie Google Play już teraz. Jeśli chodzi o konsole… będziemy mieć więcej informacji na ten temat później w roku 2020.

Czy Wild Rift na urządzenia mobilne/konsole jest powiązany z grą na PC?

Nie — istnieją pewne rozbieżności, ale w obu przypadkach mamy do czynienia z grą MOBA 5 na 5 i rozgrywką, jakiej oczekujecie od League of Legends. Połączenie League na PC i Wild Rift wymagałoby zaburzenia integralności rywalizacji. Chcemy upewnić się, że rozgrywka pozostaje sprawiedliwa i fajna bez względu na platformę, na której najwygodniej wam grać.

Podczas pewnych dużych wydarzeń w ciągu roku postaramy się skoordynować tematyczne wydarzenia i publikacje w League na PC i w Wild Rift. Rozważamy międzyplatformową synchronizację dla aplikacji mobilnej i konsoli, ale nic jeszcze nie jest zatwierdzone.

Jaka jest różnica między tą grą a League na PC?

Generalnie przebudowaliśmy grę od zera (w sensie… całkiem wszystko). Odświeżone modele, animacje, systemy gry i więcej — jednak pozostając w zgodzie z podstawami rozgrywki League of Legends, które już znacie. Nie chcieliśmy jedynie przenieść League z PC 1:1. Chcemy mieć pewność, że Wild Rift będzie dawać wrażenie gry zaprojektowanej na nowe platformy, i skorzystać z okazji, żeby wprowadzić w grze parę ulepszeń. Choć nie będziecie mieć dostępu do rzeczy odblokowanych w League na PC, otrzymacie wypasione nagrody za czas, który spędziliście w komputerowej wersji gry. Więcej w 2020!

LoL Mobile wymagania

Nie jest to jeszcze w pełni zatwierdzone, ale staramy się umożliwić dostęp do aplikacji na tylu platformach, na ilu to będzie możliwe. Oto nasza obecna specyfikacja dla platform mobilnych:

Dla urządzeń z systemem Android chcielibyśmy uzyskać kompatybilność z urządzeniami podobnymi do Samsung Galaxy A7: 1 GB RAM, procesor Qualcomm Snapdragon 410 i GPU Adreno 306.

Dla urządzeń z systemem iOS zamierzamy wypuścić Wild Rift na iPhonie 5S i nowszych modelach.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends