w

Magowie zostali wypchnięci z MIDa na rzecz Assasinów z za silną Dianą na czele?

Riot Games

Diana dalej posiada około 54% WR, ale nikt o niej nie mówi.


Gracze League of Legends wprost zauważają, że magowie przestali być grani na środkowej alei na rzecz Assasinów. Na czele ich stoi dalej bardzo mocna Diana. Społeczność prosi, by Riot zainterweniował w tej sprawie i albo rozpoczął zmiany, albo chociaż wytłumaczył swój punkt widzenia.

Mid stał się agresywny

Jak podają oficjalne statystyki na 8 najpopularniejszych midlanerów, aż 7 z nich jest assasinami. Jedyna postać, która zdołała się przetrwać, to Yasuo. Jest dalej najpopularniejszym środkowym i raczej prędko się to nie zmieni.

Zmiany przeprowadzone na przedmiotach pod assasinów, jak i meta zmuszająca do grania wokół bota pozwoliła rozwinąć skrzydła wszystkim mobilnym postaciom. Gracze środkowej alei wręcz są zmuszani do opuszczania swoich linii i pomagania botu, bo w grę wchodzi życie smoka. Gracze na Reddicie zwracają uwagę, że magowie po prostu stali się tymi gorszymi.

“Co się stało z magami? Aktualnie ich nie ma, ale starają się odnaleźć na wsparciu, co nie każdemu pasuje.”

Diana jest za silna

Pod względem wygranych gier, najlepiej radzi sobie Diana. Na ten moment jej statystyki (dywizje powyżej platyny), to około 54%, ale najlepsi posiadają nawet 70% wygranych w diamencie, czy grandmasterze.

Pomimo osłabienia ardenta, który był kluczowym przedmiotem na Dianie, dalej jest bardzo silna. Wielu z graczy narzeka na jej aktualizację, która uczyniła z niej maszynkę do likwidowania, przed 6 poziomem, co daje małe szanse na zdominowanie jej we wczesnej fazie gry. Dodatkowo dzięki Conquerorowi jest trudna do zgładzenia, co pokazuje jak silne są runy w sezonie 10.