w

Mało kto zgadnie, ile lat ma gracz LoLa, który właśnie osiągnął 1 miejsce w Challengerze na serwerze NA

Nastolatek podbił amerykańskiego Challengera w League of Legends.


Zdobycie wysokiej dywizji to marzenie wielu graczy LoLa. Niektórzy starają się wspinać w drabince rankingowej przez wiele lat, ale nigdy nie udaje im się doścignąć najlepszych. Statystycznie w najwyższych dywizjach znajduje się zaledwie ułamek wszystkich graczy, więc wbicie Mastera czy Challengera może być dla wielu niemalże niewykonalne.

Nie trzeba mówić, że w topce Challengera znajdują się najlepsi z najlepszych z danego serwera. Zapewne niektórym wydaje się, że są to osoby, które grają w LoLa praktycznie od zawsze, więc mają na koncie lata ćwiczeń i poznawania gry. Okazuje się, że w ostatnim czasie topkę amerykańskiego serwera podbił nastolatek. Ile dokładnie miał lat?

Pierwsze miejsce w Challengerze

W internecie pojawiła się informacja, że na pierwszym miejscu drabinki rankingowej na serwerze NA znalazł się gracz o nicku General Sn1per.

Nie byłoby w tym nic szczególnego, w końcu mało kto kojarzy ten nick. Zapewne wszyscy zapomnieliby o tym fakcie, gdyby nie brat General Sn1pera, który poinformował, że na pierwszym miejscu drabinki rankingowej serwera znalazł się 14-latek.

Choć niedługo po zrobieniu screena ktoś prześcignął bohatera artykułu, to wciąż można było stwierdzić, że choć przez jakiś czas nastolatek był najlepszy na serwerze.

Autor posta, który jest jednocześnie bratem gracza, przyznał, że jest z niego niesamowicie dumny, szczególnie że osiągnął to poza Worldsami (gdy – jak przyznał – mniej profesjonalnych graczy spędza czas na solo Q).

Biorąc pod uwagę fakt, że League of Legends to gra, która ma już ponad 11 lat, fakt tego, że 14-latek zdobył tak duże osiągnięcie, jest naprawdę imponujący.

Komentujący chwalili gracza za jego wyczyn i przepowiadali mu świetną przyszłość w e-sporcie.

To jednak nie koniec informacji o bohaterze dzisiejszego artykułu. Gracz ten pierwszy raz dostał się do Challengera, mając zaledwie 12 lat. Swoją przygodę z LoLem zaczął w 4 sezonie i na początku nie szło mu zbyt dobrze. Przez 3 sezony kończył w Bronzie. Dopiero w sezonie 7 wybił się i trafił do Golda 2. Ulubioną bohaterką General Sn1pera jest Riven.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends