w

Maokai nazywany „elo boosterem” w LoLu. Jak nim grać i co trzeba wiedzieć, aby wygrywać?

Riot Games

Maokai jest teraz jednym z najlepszych leśników w LoLu, ale głównie pod tę konfigurację.


Drzewo wróciło do lasu, czego raczej nikt się nie spodziewał. Ten widok w sezonie 2022 był naprawdę niezwykle rzadki, natomiast w przedsezonie sieje w nim już ogromne spustoszenie.  czywiście jest mały haczyk.

Najlepszą dla niego konfiguracją jest AP. Moc umiejętności sprawia, że wygrywa największą ilość spotkań, co doskonale wiedzą profesjonalni gracze, przez co chętnie po niego sięgają.

Potężny AP Maokai

Jeżeli chodzi o popularność Maokaia, to oprócz chwil wydania jego reworku, nie był on niesamowicie popularny. Zazwyczaj wypełniał pewną niszę i cieszył niewielki procent społeczność. Teraz stał się metą i to w dżungli pod AP. Jego wskaźnik wygranych jest o tyle ciekawy, że im dłużej trwa gra, tym większą szansę na wygraną ma i to nawet do ponad 60%.

Jeżeli uda mu się zbudować dwa kluczowe przedmioty, trudno znaleźć drugiego bohatera z takim wpływem na grę.

Jeżeli chodzi o maksowanie umiejętności, to w dżungli najbardziej pomoże „Q”, a następnie gracz powinien maksować „E”, aby zadawać potężne obrażenia przeciwnikom. Odradza się natomiast stawianie na „W”, ponieważ konfiguracja AP nie jest wystarczająco wytrzymała, aby utrzymać go przy życiu po wejściu we wrogą drużynę.

Maokai zawdzięcza swoje obrażenia głównie Liandry i Demonic Embrace, a nie umiejętnościom, w związku z tym najlepiej sprawdzą się na nim Ionian Boots. Redditor opisujący działanie drzewca poleca nawet, aby zakupić je od razu po pierwszym powrocie do bazy.

Jakie runy wybrać? Phase Rush sprawdzi się dobrze podczas ucieczki, kiedy gracz zdecyduje się na wejście w przeciwnika z „W”. Mobilności doda też Nimbus Cloak i Water Walking, a Transcendencja zapewni skrócone czasy odnowienia. W dodatkowych statystykach najlepiej sprawdza się zmniejszony czas odnowienia, dodatkowe AP i zdrowie lub pancerz.

Jeżeli chodzi o przedmioty, to najważniejszy jest Demonic Embrace i Liandry. Następnie gracze budują Shadowflame i Zhonyę lub Morello. Item na dżunglę powinno się dobrać pod kompozycje drużynowe.

Maokai powinien radzić sobie dobrze przez najbliższe kilka tygodni. Riot Games ma obecnie przerwę świąteczną i następna aktualizacja pojawi się dopiero w połowie stycznia.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends