w

Mniej LP za wygraną w LoLu? Riot potwierdza, że związane jest to ze zmianami przedsezonowymi

Riot Games

Gracze otrzymują mniej LP za wygraną meczu.


Po aktualizacji 10.24, która wczoraj została wprowadzona na oficjalne serwery, gracze szybko zauważyli, że coś jest nie tak. W mediach społecznościowych mogliśmy natknąć się na posty zdziwionej społeczności, która dostała o wiele mniej LP niż zwykle.

Okazało się, że związane jest to ze zmianami w systemie rankingowym, które mają przygotować kolejkę do następnego sezonu. Co należy zrobić, aby znów otrzymywać normalną ilość punktów?

Mniejsza ilość LP

Aktualizacja 10.24 wprowadziła na serwery nie tylko zmiany przedmiotów i kilku bohaterów, ale również ukrytą aktualizację kolejki rankingowej. Okazało się, że gracze zdobywają mniej LP. W związku z tą sytuacją w internecie pojawiła się masa postów zdziwionej społeczności niskimi przyrostami punktów. Skomentować to postanowiło Wsparcie Gracza, które przyznało się, że system został nieco zmieniony.

ZOBACZ – Misje związane z Prestiżową Star Guardian Soraką i nowa zawartość w sklepie LoLa

Jak możemy wyczytać, wszystko powinno wrócić do normy po rozegraniu kilku gier. Na ten moment nie wiadomo ilu dokładnie, ale być może jest to sprawa indywidualna każdego z graczy. Wielu uważa, że to właśnie przedsezon jest najlepszym momentem na takie zmiany. Chociaż użytkownicy mogą stale rozgrywać rankedy, aby poprawić swoje MMR, nie wpływa to w tak dużym stopniu na rangę, jak podobna aktualizacja podczas trwania sezonu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends