w

Mordekaiser został połączony z SCP: „The Backrooms”. Oto co dzieje się po dostaniu się w jego ulta

Reklama

Ciekawa animacja łącząca świat SCP z League of Legends. Mordekaiser wciąga swoim ultem do „The Backrooms”.


Lore League of Legends jest rozbudowane i łączy w sobie ogromną ilość ciekawych wątków i historii. Podobnie jest z Fundacją SCP, która odpowiada za stworzenie szerokiego projektu „The Backrooms” i wielu mniejszych.

W związku z tym, że obie społeczności posiadają dużą rzeszę fanów, to nic dziwnego, że niektórzy z nich należą do obydwu. Teraz jeden z Redditorów postanowił połączyć oba motywy.

 SCP i League of Legends

Reklama

Społeczność Fundacji SCP wymyśliła i napisała masę ciekawych historii i stworzyła mnóstwo istot. Opowiadania te są znane szerzej jako urban legends lub zwyczajnie creepy pasty. Jedną z najbardziej popularnych z nich jest właśnie „The Backrooms”. Czym są tajemnicze pokoje, najlepiej wyjaśnia krótki opis na oficjalnej polskiej stronie backrooms wiki:

Jeśli będziesz nierozważny i przenikniesz przez rzeczywistość w złym miejscu, znajdziesz się w Backrooms. Nie ma tam nic prócz starego, wilgotnego dywanu, szaleńczego koloru żółtego, niekończącego się hałasu fluorescencyjnych lamp szumiących głośno i nieprzerwanie oraz sześciuset milionów mil kwadratowych losowo rozmieszczonych segmentów pustych pomieszczeń, w których jesteś zamknięty. Boże, miej litość, jeśli usłyszysz coś wędrującego obok, ponieważ to jasne jak cholera, że Cię zauważyło…

Całość składa się z wielu pięter i pustych pokoi. Jeżeli osobie całej i zdrowej uda się opuścić jedno pomieszczenie, to od razu przechodzi do następnego, a tam znów czeka na nią pusty pokój i inny stwór polujący na nią.

Reklama

W internecie da się znaleźć wiele grafik lub niedługich filmów pokazujących, jak to wygląda. Jeden z nich wykorzystał Redditor o nicku hungryheckhound i postanowił dodać tam Mordekaisera. Bohatera z League of Legends, którego jedna z umiejętności polega na zamknięciu swojego przeciwnika na pustej arenie.

Pasuje więc to idealnie do klimatu Backrooms. Całość stworzona została w wersji widoku z oczu ofiary. Nie zabrakło tam też takiego smaczka, jak nawiązanie do QSS-a, przedmiotu umożliwiającego wydostanie się z ulta.

Video

Temat stał się niezwykle popularny i przeróbka tych dwóch światów spodobała się graczom LoLa. Film w niecałe 24 godziny zebrał ponad 15 tysięcy pozytywnych głosów i rozszedł się viralem. Być może zachęci to społeczność do tworzenia kolejnych takich dzieł.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends