w

Musi odejść, bo Jankos nie chce z nim grać? Sprawa z G2 i drużyny LoLa powoli zmienia się w dramę

FOT. RIOT GAMES

G2 zaczyna się dziwnie mieszać w tym, co komunikuje. Według społeczności powoli zmienia się to w niezłą dramę.


Wczoraj w sieci zagrzmiało od informacji, że Rekkles opuści G2 Esports. Przypomnijmy, że już wcześniejsze przecieki sugerowały, iż zespół zostanie bez:

  • Mikyxa,
  • Wundera,
  • Grabzza.

Teraz nieoficjalnie mówi się o tym, że Rekkles także nie zostanie w G2. I choć zostało to teoretycznie zdementowane, to przecieki są bardzo konkretne, a wpisy Carlosa mogą sugerować, że rzeczywiście coś jest na rzeczy.

“Jankos i Caps nie chcą z nim grać”

W tym momencie sytuacja według nieoficjalnych informacji wygląda tak, że w drużynie zostaje Caps i Jankos. Jeden przedłużył swój kontrakt, drugi zamierza to zrobić. Wczoraj w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o tym, że Rekkles będzie opuszczał G2.

To zostało skomentowane przez Carlosa, który wprost napisał, że jest to fałszywy trop.

I teoretycznie na tym powinna się ta sprawa zakończyć. Okazało się jednak, że to dopiero początek. Dziennikarz Dotesports dodał do swojej pierwotnej wiadomości, że Rekkles odejdzie z G2 dlatego, że Caps i Jankos nie chcą z nim grać.

Jednym z głównych powodów, dla których  drużyna rozstaje się z graczem, jest fakt, że Jankos i Caps nie chcą grać z Rekklesem w następnym roku (…).

I tutaj zaczęło naprawdę wrzeć. Ocelote pisał na swoim Twitterze różne rzeczy, w tym między innymi o Perkzie i tym, że nigdy nie dopuściłby, by ten pojawił się w Fnatic.

Na co ludzie wytknęli mu, że kiedyś pisał, iż Perkz może robić, co chce, a teraz mówi kompletnie co innego. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, G2 jest łapane za słówka, ludzie zaczynają doszukiwać się konkretnych “znaków” w wypowiedziach zawodników G2.

Sami zawodnicy nie wypowiadają się na ten temat, zapewne nie chcąc zaostrzać sytuacji. Inaczej ze społecznością. W tym momencie G2 jest na świeczniku i prędko z niego nie zejdzie. Ludzie przypominają te bardziej i mniej znaczące wypowiedzi chociażby Jankosa o Rekklesie:

Wskazują także na niezbyt szczęśliwą historię z Rekklesem.

Sprawa jest bardzo rozwojowa i co kilka dni pojawiają się w niej nowe wątki.