w

O tych zmianach w LoLu Riot z jakiegoś powodu nie wspomniał, a weszły one na PBE

Riot Games

Zmiany na serwerze testowym, o których twórcy nie wspomnieli.


Właśnie na serwery testowe League of Legends trafiła aktualizacja przedsezonowa. Jak już zapewne każdy wie, zmieni się w niej naprawdę dużo, łącznie ze smokami.

Chociaż deweloperzy zawarli wiele ciekawych informacji w ostatnim filmie prezentującym nadchodzącą przerwę pomiędzy sezonami, to jednak nie podali tam wszystkich zmian. Te wyłapali gracze i jak się okazuje, jest ich naprawdę sporo.

Przedsezon 2021

Jak co roku, Riot Games zmienia w przerwie pomiędzy sezonami wiele aspektów League of Legends, aby gracze szybko nie znudzili się tytułem. Tym razem głównie padło na smoki i przedmioty. Chociaż większość informacji o zmianach już wiemy, to jednak nie zaprezentowano wszystkiego. Zwłaszcza jeżeli chodzi o szczegóły.

Zebrał je za to użytkownik Reddita i jest ich naprawdę sporo. Warto jest zacząć od Smoka Powietrznego. Teraz nie zapewnia on już skrócenia czasu odnowienia ulta, lecz 3.5% prędkości ruchu poza walką oraz tyle samo odporności na spowolnienia. Dusza pozostaje wciąż taka sama.

Everfrost stracił na wartości, teraz, zamiast 3200 sztuk złota, musimy wydać na niego jedynie 2800 i nie wymaga już Kindlegem do jego budowy, który zastąpiony został Ruby Crystalem. Niestety w zamian daje o 10 AP mniej (z 80 na 70) oraz tylko 10 AP za każdy legendarny item (zamiast 15).

Riot wspomniał także o strefach kamuflażu, czyli miejscach, gdzie będziemy niewidzialni dla wrogów dzięki Chemtech smokowi. Chociaż wskazano te miejsca, to jednak dokładnie ich nie określono. Oto jak wyglądają:

Wspomniano także o teleportach po przejęciu mapy przez smoka Hextechowego. Będą się znajdować w tych miejscach:

Dodano również dwa przedmioty Evenshroud oraz Crown of the Shattered Queen (CotSQ), oto co dają i jak wyglądają po ulepszeniu przez Ornna:

Pamiętajmy, że jest to wciąż PBE i wszystko może ulec zmianie, szczególnie jeżeli chodzi o szczegółowe statystyki.