w

Oficjalna książka o League of Legends. Wszystkie informacje o LoL: Realms of Runeterra

Riot Games wydaje oficjalną książkę o świecie League of Legends.


To pierwsza książka Riotu, poświęcona fabule League of Legends. Zdecydowanie warto się zainteresować tematem, jeżeli jesteście fanami opowiadań studia, czy samej historii świata gry.

Ujawniono już praktycznie wszystkie informacje o Realms of Runeterra, dlatego pora je przybliżyć.

Realms of Runeterra

Wiemy, że książka ma być poświęcona historii Runeterry. Zgodnie z opisem, ujawni przed nami nieznane wątki, odkryje informacje na temat konfliktów oraz tajnych sojuszy. Poznamy również szczegóły samego świata stworzonego przez Riot Games.

W środku znajdziemy także „setki ilustracji” pokazujących nieznane do tej pory miejsca czy szkice koncepcyjne.

Na ten moment książkę dostaniemy w różnych cenach, od 100 do 130 złotych w zależności od źródła. Można ją zamówić w serwisach pokroju Amazonu. Pośrednicy wymienieni są na oficjalnej stronie – KLIK

Warto zaznaczyć, że przedsprzedaż obejmuje jedynie książki w wersji angielskiej, nie wiadomo jeszcze, kiedy i czy w ogóle pozycja zostanie przetłumaczona na polski.

Premiera książki jest zapowiedziana na 5 listopada 2019. Wtedy rozpocznie się wysyłka fizycznych kopii oraz wersji na Kindle.

Czy warto się interesować?

Mam wrażenie, że wiele zależy tutaj od tłumaczenia. Jeżeli książka będzie w polskim języku, to może być o wiele milej przyjęta w naszym kraju. Riot często używa słów i zwrotów, które niekiedy naprawdę trudno rozszyfrować. Stąd, jeżeli ktoś nie zna zbyt dobrze języka angielskiego, to zostaną mu obrazki do oglądania – a chyba nie o to chodzi.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends