w

Opis Patcha 10.9 w League of Legends

Szczegółowy opis zmian w patchu 10.9.


Witajcie, gracze. Jesteśmy tacy sami, a firewall między nami.

Witamy w patchu 10.9 i na ostatniej prostej splitu rankingowego! Na początek o oczko zmniejszamy siłę takich bohaterów jak Nami i Karthus. Przyglądaliśmy się im bacznie od dłuższego czasu i niebywale dobrze się im powodzi, więc mamy nadzieję, że uda nam się zrównać ich z innymi. W ramach rekompensaty chcemy również wyciągnąć pomocną dłoń do naszych przyjaciół z górnej alei, którym niedawne wzmocnienia nie dały zbyt wiele.

Poza tym obdarowujemy miłością bohaterów, których chcielibyśmy widzieć częściej, jak np. Lissandra i Quinn, oraz wprowadzamy kolejne, niewielkie zmiany dla Wukonga.

Ale nie musicie wierzyć mi na słowo. Zagłębcie się w przepiękny tekst poniżej i do zobaczenia na Summoner’s Rift!

Patch w skrócie

FPX Malphite, FPX Vayne, FPX Lee Sin, FPX Gangplank i FPX Thresh będą dostępni 30 kwietnia 2020 r.

Split rankingowy na Summoner’s Rift kończy się wkrótce

1. rankingowy split na Summoner’s Rift przemieni się w 2. split o 8:59 CEST 4 maja. To ostatnia szansa na uzyskanie punktów splitu i odblokowanie ekskluzywnej ikony przywoływacza Apheliosa 1. splitu, emotki Apheliosa oraz ulepszenia pancerza przed rozpoczęciem następnego splitu!

Bohaterowie

Bard

Zmniejszona prędkość ruchu W i dłuższy czas odnowienia. Dłuższy czas odnowienia E.

Bard w magiczny sposób zdobywał mnóstwo zwycięstw na wyższym szczeblu kolejki solo, więc uderzamy w jego zdolność do wędrowania po mapie, żeby zmniejszyć jego ogólną użyteczność.

W – Ołtarz Opiekuna

PRĘDKOŚĆ RUCHU 50%, zanika w ciągu 1,5 sek. 30%, zanika w ciągu 1,5 sek.
CZAS ODNOWIENIA 12 sek. 14 sek.

E – Magiczna Podróż

CZAS ODNOWIENIA 18/17/16/15/14 sek. 22/20,5/19/17,5/16 sek.

Cho’Gath

Zwiększone obrażenia E na wyższych poziomach.

Nasza bestia z Pustki ostatnimi czasy nie radzi sobie najlepiej na górnej alei, więc wzmacniamy tę umiejętność, której Cho’Gath używa częściej właśnie na górze, żeby ułatwić mu przemianę w wytrzymałą, poteżną Chozillę.

E – Migbłystalne Kolce

OBRAŻENIA 22/34/46/58/70 pkt. 22/37/52/67/82 pkt.

Fiddlesticks

Zwiększone obrażenia E na wyższych poziomach.

To, że Fiddlesticks jest przerażającym strachem na wróble z kosą w ręku, nie musi oznaczać, że nie może służyć pomocą swoim kumplom z alei. Nieco zwiększamy obrażenia tej umiejętności, z której Fiddle częściej korzysta jako wspierający, żeby mógł skuteczniej pomagać swoim partnerom w trakcie walki.

E – Skoszenie

OBRAŻENIA 70/100/130/160/190 pkt. 70/105/140/175/210 pkt.

Gnar

Większe skrócenie czasu odnowienia Q. Zwiększone obrażenia E.

Mimo wielu wzmocnień, które Gnar otrzymał w zeszłym roku, nie mógł on osiągnąć pełnego potencjału w przeciętnych grach. Ostrożnie wzmacniamy Mega-Gnara i jego siłę w długich walkach, ale nie zapominamy o jego innych mocnych stronach. Dzięki temu częściej będzie mógł mówić swoim wrogom Gnara.

Q – Daj Kamienia!

SKRÓCENIE CZASU ODNOWIENIA PO PODNIESIENIU KAMIENIA 60% 70%

E – Miazga

OBRAŻENIA 50/85/120/155/190 pkt. 80/115/150/185/220 pkt.

Karthus

Zmniejszona podstawowa prędkość ruchu.

Ostatnio Karthus jako dżungler zrównywał wrogów z ziemią, więc osłabiamy go, biorąc na celownik jego zdolność do poruszania się po mapie. Staramy się jednak, żeby Karthus na środku nie oberwał z tego powodu za mocno.


Podstawowe statystyki

PRĘDKOŚĆ RUCHU 335 jedn. 325 jedn.

Kayn

Krótszy czas odnowienia Q, dodatkowe obrażenia działają teraz na stwory. Zwiększone zanikające w czasie spowolnienie W.

Kilka ostatnich zmian, które dotknęły Kayna, nie przyniosły zamierzonego efektu i nie wyciągnęły go z cieni na światło grywalności, więc nieco zwiększamy jego wpływ na grę – od ganków do pojedynków. Mamy nadzieję, że pozwolenie mu na zadawanie dodatkowych obrażeń stworom za pomocą swojego Q zwiększy jego elastyczność. Liczymy też na to, że skrócenie czasu odnowienia Q i wzmocnienie spowolnienia W ułatwią graczom wykorzystywanie szybszego czyszczenia dżungli oraz większej mocy w potyczkach we wczesnej fazie gry.

Q – Koszące Cięcie

CZAS ODNOWIENIA 7/6,5/6/5,5/5 sek. 6/5,5/5/4,5/4 sek.
nowośćPOTWORY I STWORY Dodatkowe obrażenia zadawane potworom dotyczą również stworów.

W – Dotyk Ostrza

ZANIKAJĄCE W CZASIE SPOWOLNIENIE 70% 90%

Lissandra

Krótszy czas odnowienia Q.

Zważywszy na to, że królowa lodu nie jest już wszechobecna w rozgrywkach profesjonalnych i wciąż nie radzi sobie najlepiej na wszystkich szczeblach gier, wycofujemy się z jednego z surowszych osłabień, jakie otrzymała, gdy dominowała scenę profesjonalną.

Q – Odłamek Lodu

CZAS ODNOWIENIA 10/8,5/7/5,5/4 sek. 8/7/6/5/4 sek.

Nami

Zmniejszone podstawowe zdrowie i mana. Zmniejszona prędkość ruchu umiejętności biernej.

Nami jest na fali już od dłuższego czasu, więc trochę ograniczamy jej moc, zmniejszając prędkość ruchu, jaką daje sojusznikom, ale nie naruszamy jej roli uzdrowicielki (i surferki).


Podstawowe statystyki

ZDROWIE 489,32 pkt. 475 pkt.
MANA 377,24 pkt. 365 pkt.

Umiejętność bierna – Spiętrzone Fale

PRĘDKOŚĆ RUCHU 60 jedn. 45 jedn.

Quinn

Dłuższy czas działania krótkowzroczności Q.

Od dawna nie okazywaliśmy miłości tej entuzjastce skrzydełek, a przydałaby się jej odrobina czułości, szczególnie że niedawno wzmocnienia otrzymali jej kumple z górnej alei. Bierzemy na celownik jej użyteczność zamiast obrażeń, ponieważ wzmacniamy również Krwawe Ostrze (uwaga, spojler) i myślimy, że Quinn będzie teraz częściej decydowała się na ten przedmiot.

Q – Oślepiający Nalot

CZAS DZIAŁANIA KRÓTKOWZROCZNOŚCI 1,5 sek. 1,75 sek.

Trundle

Dłuższy czas odnowienia R.

Trundle od jakiegoś czasu niemiłosiernie okłada wrogów, niezależnie od tego, ile mają zdrowia albo z jakim ryzykiem się to wiąże, szczególnie w rozgrywkach profesjonalnych. Ograniczamy jego zdolność do osłabiania innych, żeby częściej musiał podejmować wyrównane walki.

R – Zniewolenie

CZAS ODNOWIENIA 100/80/60 sek. 120/100/80 sek.

Wukong

Zmniejszony podstawowy pancerz. Zmniejszone obrażenia Q. Zmniejszone obrażenia klona z W.

Gracze szybko (i skutecznie) nauczyli się, jak wykorzystywać potęgę Wukonga po przeróbce, więc ponownie bierzemy naszą małpę na warsztat, żeby zrównać ją z innymi bohaterami.


Podstawowe statystyki

PANCERZ 34 pkt. 31 pkt.

Q – Miażdżący Cios

OBRAŻENIA 30/55/80/105/130 pkt. 20/45/70/95/120 pkt.

W – Wojowniczy Żartowniś

OBRAŻENIA KLONA 40/45/50/55/60% 35/40/45/50/55%

Przedmioty

Krwawe Ostrze

Zmniejszony koszt. Zwiększone obrażenia od ataku.

Krwawe Ostrze ostatnio cierpi na brak popularności, ponieważ jest niszowe i w związku z tym nie znajduje zastosowania w każdej grze. Ponadto traci na skuteczności, kiedy w pobliżu są sojusznicy, więc możemy pozwolić sobie na zwiększenie statystyk, które zapewnia posiadaczowi.

KOSZT 1100 szt. złota 1000 szt. złota
OBRAŻENIA OD ATAKU 50 pkt. 55 pkt.

Zmiany wyważające w trybie ARAM

Wzmocnienia

Nocturne +8% zadawanych obrażeń, -8% otrzymywanych obrażeń +10% zadawanych obrażeń, -10% otrzymywanych obrażeń
Zed +5% zadawanych obrażeń +5% zadawanych obrażeń, -5% otrzymywanych obrażeń

Osłabienia

Galio Brak zmian +5% otrzymywanych obrażeń
Urgot Brak zmian -5% zadawanych obrażeń
Xin Zhao -5% otrzymywanych obrażeń Brak zmian

Emporium esencji powraca

Emporium esencji powraca i będzie z nami od 30 kwietnia 2020 do 13 maja 2020! Wydajcie swoją Niebieską Esencję na ekskluzywne ikony, Barwy i skórki.

Z tej okazji udoskonalamy popularne Tajemnicze Skrzynie z Ikonami Mini. Zachowaliśmy wszystko, co kochacie, ale wprowadziliśmy też niewielkie poprawki:

 • Żeby zobaczyć pełną listę ikon, jakie znajdują się w każdej skrzyni, sprawdźcie opisy skrzyń.
 • Teraz kiedy kupicie Tajemniczą Skrzynię z Ikonami Mini, pojawi się ona w zakładce Warsztatu hextech (tam, gdzie mieszkają wasze odłamki skórek, Punkty Prestiżu i tokeny wydarzenia).
 • Jeśli otrzymacie ikonę, którą już posiadacie, możecie ją rozmienić i otrzymać PEŁNY zwrot kosztu w Niebieskiej Esencji.

Naprawione błędy / drobne zmiany

 • Odliczanie Sylasa do ponownego wykorzystania superumiejętności niektórych bohaterów nie jest już widoczne w trybie obserwatora.
 • Dodano Azirowi, Cassiopei, Renektonowi, Sivir i Xerathowi linie dialogowe z Wyniesienia.
 • Linie dialogowe wypowiadane przez Aatroxa podczas prowokacji zostały przeniesione do jego żartu. Trzy jego linie dialogowe związane z odrodzeniem się dzięki superumiejętności dostały nowe życie jako prowokacje.
 • Naprawiono błąd podczas wybierania bohaterów, który sprawiał, że wymiany bohaterów były anulowane, jeśli w tym samym momencie miała miejsce więcej niż jedna wymiana.
 • Teraz gdy Neeko przybiera wygląd sojuszniczego Kayna za pomocą umiejętności biernej – Wrodzonego Uroku, wciela się w Cienistego Skrytobójcę albo Rhaasta, jeśli Kayn przemienił się w któregoś z nich.
 • Wskaźnik R – Smoczego Gniewu Lee Sina, który wyświetla się na wrogu, nie jest już widoczny przez mgłę wojny.
 • Viktor nie może już niszczyć totemów dwoma atakami podstawowymi wzmocnionymi Q – Wyssaniem Mocy.
 • R – Ostatnia Iskra Lux nie zaczyna się już odnawiać przez pełen czas odnowienia, jeśli Lux umrze podczas rzucania jej.
 • Kled teraz poprawnie zyskuje Odwagę, gdy atakuje wrogów, będąc pieszo.
 • Q – Połamane Skrzydła Riven będą teraz poprawnie aktywować Zdobywcę i dawać jej cztery ładunki tej runy, gdy zostaną szybko użyte dwa razy na tym samym celu.
 • Gdy Fiora blokuje ataki podstawowe Jhina za pomocą W – Riposty, nie będzie już otrzymywała nieprawdziwego oznaczenia Przyłapania z punktu widzenia Jhina.
 • W – Osłona Lee Sina teraz poprawnie traktuje sojusznicze klony jak bohaterów i osłania ich tarczą, gdy Lee Sin do nich doskakuje.
 • Elementy terenu stworzone przez graczy (jak np. R – Kataklizm Jarvana) już nie mogą przerwać Settowi rzucania R – Końca Przedstawienia.
 • Latarnia Thresha Mrocznej Gwiazdy jest teraz poprawnie widoczna po tym, jak ten zginie i się odrodzi.
 • Klon Shaco nie zyskuje już krótkotrwałej premii do prędkości ruchu z Płaszcza Nimbu.
 • Kaplica Prędkości Wędrującego Kraba działa teraz poprawnie poza Wymiarem Śmierci, nawet jeśli Mordekaiser schwyta w R – Wymiarze Śmierci bohatera, który zabił Wędrującego Kraba.
 • Ataki podstawowe Miss Fortune wzmocnione umiejętnością bierną – Miłosnym Klepnięciem teraz poprawnie kumulują Zdobywcę.
 • Kiedy Warwick używa Q – Kłów Bestii na Sionie, który ma zaraz się odrodzić, a jego umiejętność bierna – Chwalebna Śmierć wciąż działa, Warwick nie będzie już teleportowany do prawdziwego Siona przy wrogiej fontannie.
 • W – Pułapka na Yordla Caitlyn teraz poprawnie wzmacnia tylko jeden atak podstawowy.
 • Shaco już nie zyskuje podwójnego zabójstwa i dwa razy więcej złota za zabójstwo zdobyte klonem i użycie E – Zatrutych Sztyletów we wrogim R – Wymiarze Śmierci.
 • Obrażenia zadawane efektami użycia przedmiotów będą teraz poprawnie aktywować Mroczne Żniwa.

Nadchodzące skórki i Barwy

Wraz z tym patchem pojawią się poniższe skórki. Portrety w pełnej rozdzielczości możecie zgarnąć, ściągając aplikację Kompozycje Pulpitu League!

Wraz z tym patchem pojawią się następujące Barwy:

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends