w

Opis Patcha 13.19 w League of Legends

Reklama

Szczegóły zmian i nowości na patch 13.19 w LoLu.

Reklama

Witamy w patchu 13.19, oficjalnym patchu Mistrzostw Świata League of Legends! Jeśli chodzi o wyważanie, wprowadzamy ostateczne modyfikacje kilku bohaterów, którzy tego lata wywierali znaczny wpływ w rozgrywkach profesjonalnych. Wprowadzamy również standardowe zmiany wyważające bohaterów i zestawów przedmiotów, których ogólna moc jest zbyt wysoka. Ponadto w tym patchu wprowadzamy nowe ograniczenia rankingowe oraz zmiany sygnałów, aby poradzić sobie z toksycznymi graczami. Wprowadzamy aktualizację dźwięku dla globalnych superumiejętności związaną z ułatwieniem dostępu oraz nową serię skórek La Ilusión wraz z Barwami Dziesięciokrotnego Triumfu! Przetestujemy też nowe SI botów wprowadzających na serwerze testowym – sprawdźcie je!

Patch w skrócie

 Nidalee La Ilusión, Renata Glasc La Ilusión, Ziggs La Ilusión, Qiyana La Ilusión, Draven La Ilusión, Gnar La Ilusión oraz Renata Glasc La Ilusión (Prestiżowa) będą dostępni 27 września 2023 o godz. 23:00 CEST.

Bohaterowie

Azir

Q: wydłużony czas odnowienia.

W ostatnim patchu wprowadziliśmy zmiany Korony Roztrzaskanej Królowej, by osłabić przedmiot w rozgrywkach profesjonalnych, utrzymując jego poziom mocy w kolejce solo. Pomimo tego zwracamy uwagę na Azira, by nie zdominował tegorocznych Mistrzostw. Wprowadzamy niewielkie osłabienie dla jego wczesnej fazy gry w alei, aby umożliwić przeciwnikom kontrowanie. Dzięki temu Azir będzie wybierany z myślą o potędze w późnej fazie gry kosztem utrudnień podczas fazy gry w alei.

Q – Piaskowy Szturm

 • Czas odnowienia: 12/10,5/9/7,5/6 sek. ⇒ 14/12/10/8/6 sek.

Briar

Zmniejszony przyrost prędkości ataku. W: zmniejszone leczenie, zwiększone obrażenia zadawane stworom i potworom, zmniejszone obrażenia maksymalnego procenta zdrowia przeciwko stworom i potworom. Różnorakie usprawnienia i naprawione błędy.

W dniu premiery Briar wyglądała na słabą, jednak jej moc zwiększyła się, kiedy gracze nauczyli się wykorzystywać jej umiejętności i budować dobre zestawy przedmiotów. Osłabiamy leczenie bohaterki po zdobyciu kilku przedmiotów, w szczególności przeciwko potworom z dżungli. Chcemy umożliwić wrogom stawienie czoła solidnie najedzonej Briar. Co więcej, wprowadzamy różne usprawnienia i poprawki błędów, a także pasek Szału! Teraz będzie łatwiej stwierdzić, ile czasu zostało do aktywacji Przekąszenia.

Podstawowe statystyki

 • Przyrost prędkości ataku: 2,5% ⇒ 2,3%

Q – Zawrót Głowy

 • nowośćAktualizacja logiki: Q jest teraz właściwie oznaczane jako reset ataku dla interakcji takich jak Nawałnica Mieczy.

W – Krwawy Szał

 • nowośćPokaż swój Szał: Dodano pasek Szału, który wyświetla pozostały czas trwania Krwawego Szału.
 • Aktualizacja opisu: Opis W – Krwawego Szału teraz zawiera informację, że użycie W nie usuwa ani nie zastępuje wzmocnionego Krwawego Szału przyznawanego przez R.

W – Przekąszenie

 • Leczenie: 35/42,5/50/57,5/65% ⇒ 36/42/48/54/60%
 • Zwiększone obrażenia zadawane stworom i potworom: 20% ⇒ 10%
 • Maksymalne obrażenia od procenta brakującego zdrowia zadawane stworom i potworom: 500 pkt. ⇒ 400 pkt.
 • Naprawiony błąd: Naprawiono błąd, w wyniku którego obrażenia od procenta brakującego zdrowia mogły trafić krytycznie.
 • nowośćWolniej: Dodano krótki minimalny czas odnowienia po użyciu Przekąszenia, aby uniemożliwić podwójne użycie umiejętności w przypadku zestawów przedmiotów z dużym przyspieszeniem umiejętności.

E – Mrożący Okrzyk

 • Naprawiony błąd: Naprawiono błąd, w wyniku którego odrzuceni wrogowie czasami nie byli ogłuszani po uderzeniu w element terenu stworzony przez gracza.

R – Pewna Śmierć

 • nowośćNADCHODZI!: Sygnalizowanie R teraz informuje współgraczy, którzy wrogowie są w zasięgu.
 • Naprawiono błąd: Naprawiono błąd, w wyniku którego Briar blokowała się atakując nieodpowiednie cele, jeśli cel Pewnej Śmierci zginął podczas rzucania umiejętności.

Inne

 • Wyzwanie: Briar jest teraz poprawnie oznaczana w wyzwaniach jako bohaterka z Noxusu.
 • Rekomendacje przedmiotów: Zaktualizowano rekomendowane przedmioty Briar.
 • Rekomendacje run: Zaktualizowano rekomendowane runy Briar.

Galio

R: skrócony czas odnowienia.

Galio w roli środkowego wypada obecnie słabo na wszystkich poziomach umiejętności i jest tu nieco miejsca na wzmocnienia. Świetnie sprawdza się jako antymag w alei, więc wzmocnimy go tak, aby zwiększyć jego ogólną moc i nie wpłynąć na zestawienia. Bierzemy na celownik czas odnowienia R bohatera, który obecnie jest zbyt długi w porównaniu do pozostałych superumiejętności globalnych. Użytkownicy Galia powinni mieć więcej okazji do używania tej popisowej umiejętności i zmiany przebiegu gry.

Reklama

R – Bohaterskie Wejście

 • Czas odnowienia: 200/180/160 sek. ⇒ 180/160/140 sek.

Gangplank

R: skrócony czas odnowienia, zwiększone spowolnienie ulepszenia Córa Śmierci, zwiększona prędkość ruchu ulepszenia Podnieś Morale.

Gangplank słabo wypada w górnej alei, a jego obrażenia nie mogą już zostać zwiększone. Zamiast tego zapewniamy mu nieco mocy w ulepszeniach superumiejętności oraz jego zdolności do wywierania wpływu na dwie części mapy w tym samym czasie. Z uwagi na problemy z kodem opisów jego ulepszeń, zostaną one zaktualizowane dopiero w następnym patchu.

R – Kanonada

 • Czas odnowienia: 180/160/140 sek. ⇒ 170/150/130 sek.
 • Ulepszenie – Spowolnienie Córy Śmierci: 60% na 1 sek. ⇒ 75% na 1 sek.
 • Ulepszenie – Prędkość ruchu Podnieś Morale: 30% na 2 sek. ⇒ 40% na 2 sek.

Jhin

R: zwiększone minimalne obrażenia fizyczne.

W ostatnim patchu doszliśmy do wniosku, że Jhin jest za słaby i nie odnosi sukcesów w kolejce solo ani rozgrywkach profesjonalnych. Wzmocniliśmy wówczas Klingę Burzy i postanowiliśmy przyjrzeć się, jak te zmiany wpłyną na bohatera. Uważamy, że wciąż nie radzi sobie wystarczająco dobrze, więc czekają go kolejne zmiany. Bardzo wzmacniamy obrażenia jego superumiejętności z dwóch powodów. Po pierwsze, wypada, by każdy bohater dysponował silną superumiejętnością – nawet w złej passie gracz powinien móc polegać na umiejętności z długim czasem odnowienia, która umożliwi mu powrót do formy. Po drugie, Jhin z założenia chce zabijać, niech zatem włada wystarczającymi obrażeniami.

R – Kurtyna!

 • Minimalne obrażenia fizyczne: 50/125/200 pkt. (+25% całkowitych obrażeń od ataku) ⇒ 64/154/244 pkt. (+25% całkowitych obrażeń od ataku)

LeBlanc

Zmniejszony współczynnik prędkości ataku, zwiększony przyrost prędkości ataku, zmniejszony przyrost obrażeń od ataku, zmniejszony przyrost many, zmniejszony przyrost regeneracji many. W: zwiększone obrażenia magiczne. E: zwiększone obrażenia magiczne.

Podstawowy zestaw przedmiotów LeBlanc obejmuje teraz przedmioty z obrażeniami od ataku i bez many, przez co bohaterka jest bardzo irytującym dywersantem w górnej alei. Jeśli ma kupować przedmioty dla wojownika, powinny istnieć znaczne ograniczenia many, które właśnie wprowadzamy. Zestawy dla magów mogą polegać na dodatkowych źródłach many, takich jak Zaginiony Rozdział czy Nawałnica Luden. Osłabienie jej podstawowej puli many i obrażeń od ataku w późnej fazie gry wpłynie na jej rolę maga, więc rekompensujemy osłabienia lepszym skalowaniem z mocą umiejętności. Zmiana zarówno jej współczynnika prędkości ataku, jak i przyrostu prędkości ataku, da jej docelowo taką samą liczbę ataków na sekundę, chyba że LeBlanc zdobędzie źródła dodatkowej prędkości ataku.

Podstawowe statystyki

 • Współczynnik prędkości ataku: 0,625 jedn. ⇒ 0,4 jedn.
 • Przyrost prędkości ataku: 1,4% ⇒ 2,2%
 • Przyrost obrażeń od ataku: 3,5 pkt. ⇒ 2,7 pkt.
 • Przyrost many: 55 pkt. ⇒ 25 pkt.
 • Przyrost regeneracji many: 1 pkt. ⇒ 0,8 pkt.

W – Zniekształcenie

 • Obrażenia magiczne: 75/115/155/195/235 pkt. (+60% mocy umiejętności) ⇒ 75/115/155/195/235 pkt. (+65% mocy umiejętności)

E – Eteryczne Łańcuchy

 • Obrażenia magiczne pierwszego użycia: 50/70/90/110/130 pkt. (+30% mocy umiejętności) ⇒ 50/70/90/110/130 pkt. (+35% mocy umiejętności)

Lee Sin

Zwiększony podstawowy pancerz. W: zwiększone kradzież życia i wampiryzm zaklęć. E: zmniejszone obrażenia magiczne.

Zdajemy sobie sprawę z memów typu „nadchodzą Mistrzostwa, pora wzmocnić Lee Sina”, ale tak całkiem na serio – większość użytkowników Lee Sina ma problemy z odnoszeniem sukcesów nawet w meczach na wysokim poziomie umiejętności. Chcemy zapewnić mu gwarantowaną moc poprzez pancerz i sprawić, że umiejętności bohatera będą bardziej wpływać na rozgrywkę. Krótkotrwałe 5% wszechwampiryzmu nie jest wystarczające, by warto było używać W2 oprócz aktywacji efektu biernego, dlatego zwiększamy jego moc na niższych poziomach, która spada w późnej fazie gry. Wiemy, że gracze zaczęli używać bohatera w alejach solowych, gdzie maksuje E w drugiej kolejności. Zwiększenie wczesnej wytrzymałości Żelaznej Woli z pewnością wspomoże te aleje, zatem zapobiegawczo osłabiamy tę rolę.

Reklama

Podstawowe statystyki

 • Podstawowy pancerz: 34 pkt. ⇒ 36 pkt.

W – Żelazna Wola

 • Kradzież życia i wampiryzm zaklęć: 5/10,5/16/21,5/27% ⇒ 10/14/18/22/26%

E – Nawałnica

 • Obrażenia magiczne: 35/65/95/125/155 pkt. (+100% obrażeń od ataku) ⇒ 35/60/85/110/135 pkt. (+100% obrażeń od ataku)

Lissandra

W: wydłużony czas działania unieruchomienia.

Jeśli chodzi o jej moc, Lissandra stąpa po cienkim lodzie zarówno w kolejce solo, jak i rozgrywkach profesjonalnych. By zwiększyć jej moc w starciach z takimi bohaterami jak LeBlanc, Fizz czy Akali, wydłużamy nieco czas działania unieruchomienia W Lissandry. Dzięki temu wzrośnie jej przewaga przeciw bohaterom, którzy muszą do niej podejść, jeśli chcą z nią walczyć. Zmiana ta nie wywrze wpływu na pozostałe zestawienia.

W – Pierścień Mrozu

 • Czas działania unieruchomienia: 1,1/1,2/1,3/1,4/1,5 sek. ⇒ 1,25/1,35/1,45/1,55/1,65 sek.

Nunu i Willump

E: zwiększone skalowanie z mocą umiejętności.

Nunu z mocą umiejętności cieszy się sporą popularnością, chociaż nie jest zbyt silny. W tym patchu wzmacniamy jego obrażenia magiczne, gdyż jako obrońca radzi sobie całkiem nieźle. PRZYGOTUJCIE SIĘ NA MAGICZNE ŚNIEŻKI! Wzmocnienie Salwy Śnieżek ma na celu stworzenie napięcia podczas walk przeciwko Nunu z mocą umiejętności. Superumiejętność i kula śniegowa W zadają już mnóstwo obrażeń, ale Nunu z mocą umiejętności powinien być czymś więcej niż magiem eksplozywnym. Nałożenie wymogu walki na bliskim dystansie, by osiągał maksymalną potęgę z przedmiotów z mocą umiejętności, powinno wzbogacić rozgrywkę zarówno dla Nunu, jak i jego przeciwników.

E – Salwa Śnieżek

 • Obrażenia magiczne za każde trafienie: 16/24/32/40/48 pkt. (+10% mocy umiejętności) ⇒ 16/24/32/40/48 pkt. (+15% mocy umiejętności)
 • Maksymalne całkowite obrażenia magiczne: 144/216/288/360/432 pkt. (+90% mocy umiejętności) ⇒ 144/216/288/360/432 pkt. (+135% mocy umiejętności) (Uwaga: wliczając obrażenia po unieruchomieniu wroga, łącznie przekłada się to na 164/246/328/411/492 pkt. (+215% mocy umiejętności)).

Pyke

Zwiększony przyrost zdrowia. W: skrócony czas odnowienia.

Pyke czyha pod taflą wody, ale nie dlatego, że lubi. Obecnie po prostu boi się wyjść na powierzchnię, gdyż jest za słaby. Chcemy, by odzyskał nieco mocy, jednocześnie unikając sytuacji, w której zadawane przez niego obrażenia są zbyt wysokie. Wzmocnimy jego przeżywalność w środkowej i późnej fazie gry. Chcemy zapewnić bohaterowi alternatywną umiejętność do rozwijania w drugiej kolejności. W będzie przeznaczone dla alei, w których nie będzie agresywnie korzystać z E.

Podstawowe statystyki

 • Przyrost zdrowia: 104 pkt. ⇒ 110 pkt.

W – Nur w Upiorne Wody

 • Czas odnowienia: 12/11,5/11/10,5/10 sek. ⇒ 12/11/10/9/8 sek.

Rek’Sai

Umiejętność bierna: zmniejszone leczenie. Q: zmniejszone obrażenia. W: zmniejszona prędkość ruchu Zanurzenia. W: zwiększone obrażenia podstawowe Wynurzenia.

Rek’Sai stała się znacznie silniejsza dzięki wzmocnieniom Łamacza Falangi kilka patchów temu, dlatego ponownie obniżamy jej moc. Zamiast modyfikować jej wczesne obrażenia (w sumie to wprowadzamy pod tym względem niewielkie zmiany), modyfikujemy moc jej Zanurzania, które jest świetnie wykorzystywane przez graczy z wysokim MMR. Na innych poziomach umiejętności bohaterka nie jest aż tak silna.

Umiejętność bierna – Furia Xer’Sai

 • Maksymalne leczenie podczas Zanurzenia: 15-125 pkt. (+2-12% maksymalnego zdrowia (zwiększa się co każde 3 poziomy)) ⇒ 10 pkt. (+2-10% maksymalnego zdrowia (zwiększa się co każdy poziom))

Q – Gniew Królowej

 • Dodatkowe obrażenia fizyczne: 34/38/42/46/50% całkowitych obrażeń od ataku ⇒ 30/35/40/45/50% całkowitych obrażeń od ataku

W – Zanurzenie

 • Dodatkowa prędkość ruchu: 15/20/25/30 jedn. (poziom 1/6/11/16) ⇒ 5/10/15 jedn. (poziom 1/6/11)

W – Wynurzenie

 • Obrażenia fizyczne: 50/65/80/95/110 pkt. (+80% dodatkowych obrażeń od ataku) ⇒ 50/85/120/155/190 pkt. (+80% dodatkowych obrażeń od ataku)

Renekton

Zmniejszona podstawowa odporność na magię.

Renekton radzi sobie bardzo dobrze w kolejkach solo na wysokim MMR oraz w rozgrywkach profesjonalnych. Cieszy się dużym współczynnikiem wyboru w rozgrywkach elitarnych i profesjonalnych, gdzie jest bezpiecznym wyborem w ciemno. Zmniejszamy jego podstawową odporność na magię, by zwiększyć jego podatność przeciwko wrogom takim jak Gwen, Kennen czy Rumble. Zachowujemy również jego siłę we wczesnej fazie gry przeciwko pozostałym bohaterom.

Podstawowe statystyki

 • Podstawowa odporność na magię: 32 pkt. ⇒ 28 pkt.

Syndra

Q: zwiększone obrażenia magiczne.

Syndra to kultowa środkowa, która zawsze tkwiła w rozgrywkach profesjonalnych. Na szczęście jej aktualizacja w patchu 12.19 dała nam pole do popisu i możemy uczynić ją silniejszą w rękach większości graczy bez wywierania wpływu na gry profesjonalne. Zwiększymy obrażenia podstawowe jej Q, by ułatwić bohaterce grę w alei we wczesnej fazie i wzmocnić strategiczną niszę pośród magów.

Q – Mroczna Kula

 • Obrażenia magiczne: 70/105/140/175/210 pkt. (+70% mocy umiejętności) ⇒ 75/110/145/180/215 pkt. (+70% mocy umiejętności)

Twitch

R: zwiększona prędkość pocisku.

Twitch nie jest koniecznie bohaterem za słabym, ale przydałyby mu się drobne poprawki. Walę na Oślep to najfajniejsza część jego arsenału. Chcemy podkreślić, jak różni się gra Twitchem, gdy może skorzystać z R. Wprowadzamy niewielką zmianę skuteczności jego superumiejętności – teraz chodzenie na boki nie będzie aż tak skutecznie pozwalać unikać jego pocisków. Twitch nie będzie również musiał stać bardzo blisko celu, by jego ataki trafiły. Przed jego atakami wciąż można uciec Błyskiem i innymi szybkimi doskokami, ale Walę na Oślep powinno walić nieco skuteczniej.

R – Walę na Oślep

 • Prędkość pocisku: 4000 jedn. ⇒ 5000 jedn.

Zeri

Zmniejszona podstawowa prędkość ruchu.

Spośród prowadzących Zeri pojawia się najczęściej na profesjonalnej scenie w najlepszych ligach tego sezonu, a po nerfie Xayah w patchu 13.18 jest jeszcze bardziej prawdopodobne, że będzie widziana na okrągło na Mistrzostwach. Chcemy zapewnić większą różnorodność w dolnej alei, więc osłabiamy Zeri. Jej współczynnik zwycięstw w kolejce solo nie stanowi problemu. Bohaterka ma jednak wysoki współczynnik wyboru w rozgrywkach elitarnych i cieszy się wysoką popularnością. Osłabiamy jej podstawową prędkość ruchu, gdyż i tak dysponuje już wysoką mobilnością zapewnianą przez E i R. Chcemy zwiększyć jej podatność podczas gry.

Podstawowe statystyki

 • Podstawowa prędkość ruchu: 335 jedn. ⇒ 330 jedn.

Przedmioty

Omen Randuina

Niektóre przedmioty są niezwykle specyficzne dla swoich nisz i nic w tym złego. Ważne jednak, aby przedmioty te były silne w określonych sytuacjach. Omen Randuina powinien być przedmiotem negującym obrażenia od trafienia krytycznego, ale jego cena i ogólna skuteczność źle na to wpływają nawet wtedy, gdy kompozycja drużyny przeciwnej sprawia, że wydaje się być on dobrym wyborem. Omen Randuina będzie tańszy o 10% (jego cena będzie teraz na równi z innymi legendarnymi przedmiotami dla obrońców). Dzięki temu będzie najlepszym wyborem w grach, w których trafienia krytyczne są głównym źródłem otrzymywanych obrażeń, a jednocześnie nie będzie przedmiotem domyślnie wybieranym przez obrońców.

 • Łączny koszt: 3000 szt. złota ⇒ 2700 szt. złota

Naramiennik Poszukiwacza

Wybory sytuacyjne o niskim koszcie powinny być solidnymi przedmiotami, które, kosztem opóźnionej ofensywy, pozwolą wam złagodzić zagrożenia. Nie są po to, by zamienić was w nietykalne cele, ale mają wpłynąć na to, jak trudno was zabić. Jeśli te przedmioty są silne, gracze powinni chcieć je kupować od czasu do czasu, a nie za każdym razem, gdy pojawi się odpowiednie zagrożenie. Naramiennik Poszukiwacza obecnie nie spełnia wymagań postawionych przez przedmioty takie jak Pochłaniacz Uroków czy Kamizelka Cierniowa. To niewielkie wzmocnienie ma na celu sprawić, że okazyjny zakup pancerza we wczesnej fazie gry będzie wart zachodu w przypadku magów.

 • Pancerz: 15 pkt. ⇒ 20 pkt.

Kosa Statikka

Kosa Statikka została zmodyfikowana w patchu 13.18, w którym osłabiliśmy jej obrażenia zadawane stworom i zwiększyliśmy statystyki. Zmiany te nieco za bardzo wzmocniły przedmiot, więc ponownie zmniejszamy jego moc przeciwko stworom.

 • Obrażenia zadawane stworom przez Rażenie Prądem: 200 pkt. ⇒ 150 pkt.

Zmiany w trybie ARAM

Wzmocnienia

 • Briar: 100% leczenia ⇒ 130% leczenia, 100% otrzymywanych obrażeń ⇒ 95% otrzymywanych obrażeń, 100% zadawanych obrażeń⇒ 105% zadawanych obrażeń

Osłabienia

 • Galio: 95% zadawanych obrażeń ⇒ 90% zadawanych obrażeń
 • Kennen: 95% otrzymywanych obrażeń ⇒ 100% otrzymywanych obrażeń
 • Taliyah: 105% zadawanych obrażeń ⇒ 100% zadawanych obrażeń

Aktualizacja minimalnych wymagań systemowych

Od patcha 13.19 nasze minimalne wymagania Mac OS zostaną przeniesione na 10.13.6. Zmiana ta wpłynie na niewielką liczbę graczy (około 300) w LoL-u i TFT, którzy będą musieli zaktualizować swoje systemy przed patchem 13.19.

Systemy behawioralne

Rankingowa kolejka solo/duet przeważnie ma najwyższy współczynnik szkodliwych zachowań. Fakt, że każda gra ma znaczenie, może pozytywnie wpłynąć na rozgrywkę, ale czasami presja jest zbyt duża. Chcemy, aby gracze, którzy czują presję rankingowego środowiska, mogli ponownie nawiązać kontakt z nieco bardziej relaksującą wersją League of Legends, jednocześnie wprowadzając karę, którą trudno obejść poprzez zmianę konta na tydzień. Więcej informacji na temat ograniczeń rankingowych znajdziecie w artykule wsparcia gracza tutaj!

 • Ograniczenia rankingowe: Teraz otrzymywanie kar za szkodliwe zachowanie wiąże się z możliwością dodatkowego nałożenia ograniczeń rankingowych. Uniemożliwią one grę w rankingowych trybach, dopóki się ich nie pozbędziecie.
 • Ponowna możliwość udziału w grach rankingowych: Należy rozegrać 5 gier w trybie nierankingowym, aby pozbyć się ograniczenia rankingowego. Kolejki te obejmują wybór w ciemno, wybór draftowy, ARAM oraz rotacyjne tryby gry.

Zmiany w sygnałach

W celu złagodzenia toksyczności, z jaką gracze mogą się spotkać podczas rozgrywki, opracowaliśmy nową funkcjonalność, która umożliwia modyfikowanie odbiorców sygnałów. Sygnalizowania na samym sobie, wrogach i neutralne nie zostaną zmienione. Zmieniamy za to zachowanie sygnałów używanych na sojusznikach. Uważamy, że bardzo ważne jest, aby gracze mogli szybko zidentyfikować, jak dużo czasu dokładnie pozostało do końca odnowienia superumiejętności lub czaru przywoływacza sojusznika. Spora liczba graczy używa jednak sygnałów na czasie do wskrzeszenia sojuszników z innych pobudek, a my uważamy, że wszystkim będzie się grało lepiej bez takich sytuacji. W tym patchu modyfikujemy sygnały każdego sojusznika tak, by wyświetlały się tylko graczowi sygnalizującemu, który ma otrzymać potrzebne informacje bez nadużywania funkcji w celu dręczenia współgraczy. Wkrótce zakończymy również prace nad sygnałem „Przynęta”. Będziemy obserwować uwagi i zachowania graczy i w razie potrzeby wprowadzać niezbędne modyfikacje.

Używanie sygnałów na informacjach o współgraczach na tablicy wyników i w interfejsie teraz wyświetla informacje na czacie tylko graczowi używającemu sygnałów i jest opisane komendą [SELF]. Wpłynie to na następujące sygnały:

 • Portret sojusznika (bycie żywym lub czas do odrodzenia)
 • Poziom sojusznika
 • Czas odnowienia superumiejętności sojusznika
 • Główne i drugorzędne drzewka run sojusznika
 • Czary przywoływacza sojusznika
 • Wszystkie miejsca na przedmioty sojusznika
 • Miejsce na błyskotkę sojusznika

Następujące sygnały pozostają bez zmian i wciąż będą wyświetlane całej drużynie:

 • Używanie sygnałów na własnych informacjach na tablicy wyników jest sygnalizowane sojusznikom w standardowy sposób.
 • Sygnalizowanie informacji neutralnych i dotyczących wrogów na tablicy wyników (czasy odrodzenia smoków, czary przywoływacza wrogów itp.) jest wyświetlane sojusznikom w standardowy sposób.
 • Używanie sygnałów na portrecie własnej postaci wyświetla wartość drużynie.

Aktualizacja dostępności

Gdy Sion używa superumiejętności w dżungli i tego nie słyszycie, to nie oznacza, że Sion nie biegnie w waszym kierunku. Właśnie dlatego wprowadzamy nową aktualizację dostępności: powiadomienia dźwiękowe dla bohaterów! Te informacje pozwolą wam dostrzec kluczowe umiejętności bohaterów bez względu na to, czy gracie bez dźwięku, czy po prostu jesteście w trakcie epickiego starcia, które zagłusza wam inne sygnały.

 • Teraz możecie włączyć wizualne powiadomienia dla globalnych efektów dźwiękowych w grze (superumiejętność Siona, Paczka Corkiego, superumiejętność Briar itp.). Ten rodzaj powiadomień domyślnie jest wyłączony. Gdy są włączone, wyświetlają się obok informacji o zabójstwach, które już znacie.
 • Możecie włączyć tę funkcję w zakładce „Interfejs” w ustawieniach gry, która znajduje się w nowej sekcji „Dostępność”. Opcja jest oznaczona jako: „Wyświetlaj powiadomienia dźwiękowe dla bohaterów”.

Boty wprowadzające na serwerze testowym

Być może to przegapiliście – pracowaliśmy nad nową SI botów! Nieco się stresujemy przed wpuszczeniem nowych botów na Summoner’s Rift, ale uważamy, że poradzą sobie na serwerze testowym! To pierwszy test, który obejmie boty na poziomie wprowadzającym. Będą na was czekać na serwerach testowych przez następne 2 tygodnie, po czym wprowadzimy je ponownie z usprawnieniami. Jeśli macie jakichś znajomych, którzy pragną poznać tajniki League of Legends, zachęćcie ich do pobrania środowiska testowego – chcemy poznać opinie zarówno weteranów, jak i nowych graczy!

Naprawione błędy i drobne zmiany

 • Naprawiono błąd, w wyniku którego E – Złowieszcze Wizje Malzahara nie rozprzestrzeniało się, jeśli zostało rzucone na stwora, gdy umierał.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego E – Wybuchowe Nasiono Iverna nie nakładało drugiej tarczy, jeśli bohater miał Kamień Księżycowy.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego umiejętność bierna – Żywa Kuźnia Ornna nie zwiększała jego statystyk dodatkowych o 4% podczas ulepszania dodatkowych przedmiotów mitycznych w przedmioty mistrzowskie.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Evelynn nie słyszała użycia swojego Q, jeśli trafiło cel na maksymalnym zasięgu.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego doskok R – Pewnej Śmierci Briar zadawał obrażenia obszarowe, gdy został anulowany przez Naznaczenie/Doskok.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego interakcje R – Pewnej Śmierci Briar z superumiejętnościami Tahma Kencha i Kalisty nie działały poprawnie.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego postać umiejętności biernej Karthusa zadawała obrażenia sojusznikom, gdy bohater został zabity przez Briar w stanie berserka.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego R Briar utrzymywało wizję wrogów, jeśli Briar była wskrzeszana.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego efekt wizualny R – Pewnej Śmierci Briar nie odtwarzał się, gdy R zostało użyte na maksymalnym zasięgu.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego doskok W Briar anulował bieżące polecenia ruchu.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Q Briar nie przenosiło bohaterki przez ściany, jeśli cel stał obok ściany.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego efekt dźwiękowy E Demona Ulicy Briar odtwarzał się w nieprawidłowy sposób.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego w pewnych okolicznościach umiejętność bierna Briar była nakładana umiejętnościami omijając tarcze magii.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego prawdziwe widzenie R Briar przestawało działać na Yuumi, gdy była niemożliwa do obrania za cel.
 • Naprawiono błąd interakcji W i R Briar, w wyniku którego Briar nie przechodziła w stan berserka po dotarciu do celu i w niektórych sytuacjach wywoływała dwa wybuchy.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego przejścia pomiędzy atakami Briar w animacje bezczynności odtwarzały się w nieprawidłowy sposób.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego łańcuch błyskawic Hextechowej Smoczycy nie aktywował się podczas ataku.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Pierwsze Uderzenie nie przyznawało złota za umiejętności, które zabiły cel.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Pierwsze Uderzenie nie przyznawało złota za zadawanie obrażeń wrogim tarczom.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Pierwsze Uderzenie nie przyznawało złota za zadawanie obrażeń tuż przed zakończeniem efektu.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego umiejętności, takie jak tarcza Lulu, rzucane na siebie w pobliżu jednego z ogarów Naafiri zapewniały tarczę Naafiri.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego ogary Naafiri ignorowały efekty kontroli tłumu.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego powiadomienia o wykończeniu w grze odtwarzały się dla obu drużyn, nawet jeśli bohater został wykończony we mgle wojny. Uwaga: wciąż powinny się odtwarzać dla obu drużyn, jeśli bohater zostanie wykończony przez potężnego potwora.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego kamera blokowała się na chwilę, jeśli gracz został zabity lub był niemożliwy do obrania za cel podczas animacji superumiejętności K’Santego.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Herold mógł ruszyć szarżą dwa razy na tę samą wieżę, jeśli pierwotny cel został zniszczony.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Q Ahri czasami niepoprawnie aktualizowało swoje położenie podczas powracania do bohaterki, gdy ta znajdowała się we mgle wojny.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego R – Rozkaz: Fala Uderzeniowa Orianny mogła być użyta na zasięg dalszy, niż było to zamierzone.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Viego nie mógł przejmować kontroli nad wrogami w swoim zasięgu ataku, jeśli próbował to zrobić po wprowadzeniu w stan berserka.
 • Naprawiono błąd Rozpieczętowanej Księgi Czarów, w wyniku którego gracz mógł utknąć z Uwolnioną Teleportacją jeżeli została ona ulepszona, gdy gracz ją posiadał.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Jhin używał swojej animacji biegu Obrony Terytorialnej zamiast standardowej.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego na modelu Renaty Glasc występowały błędy graficzne, gdy bohaterka użyła swojej superumiejętności podczas biegu.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego efekty Mrocznego Ostrza i Stalowego Serca nie resetowały się po śmierci.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego inercja R Barda nie powstrzymywała Smoka przed poruszaniem się.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego efekty wizualne E i R Jaxa były widoczne z mgły wojny.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego efekty wizualne superumiejętności Neeko były widoczne z mgły wojny.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego E Yone nie przywracało bohatera do jego pierwotnej pozycji, jeśli w odpowiednim momencie znalazł się pod wpływem superumiejętności Barda.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego niewrażliwość zapewniana przez Mroczne Ostrze nieprawidłowo wchodziła w interakcję z innymi rodzajami niewrażliwości.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego płaszcz i naramienniki Inkwizytora Jaxa w niektórych animacjach przenikały przez model bohatera.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego efekty wizualne Ładunku Kumulacyjnego (W) Bojowego Bossa Ziggsa były niewidoczne na wzniesionym terenie.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego efekty wizualne Ładunku Kumulacyjnego (W) Ziggsa z Odysei były niewidoczne na wzniesionym terenie.

Nadchodzące skórki i Barwy

W tym patchu pojawią się następujące skórki:

Nidalee La Ilusión

Renata Glasc La Ilusión

Ziggs La Ilusión

Qiyana La Ilusión

Draven La Ilusión

Gnar La Ilusión

Renata Glasc La Ilusión (Prestiżowa)

W tym patchu pojawią się następujące Barwy:

Nidalee La Ilusión

Renata Glasc La Ilusión

Ziggs La Ilusión

Qiyana La Ilusión

Draven La Ilusión

Gnar La Ilusión

iG Fiora (Dziesięciokrotny Triumf)

iG Kai’Sa (Dziesięciokrotny Triumf)

iG LeBlanc (Dziesięciokrotny Triumf)

Lucian w Samo Południe (Dziesięciokrotny Triumf)

FPX Malphite (Dziesięciokrotny Triumf)

Sejuani Jeździec Poro (Dziesięciokrotny Triumf)

Obsydianowy Smok Sett (Dziesięciokrotny Triumf)

Vayne Złodziejka Dusz (Pierwsze Dziesięciolecie)

Vayne Złodziejka Dusz (Dziesięciokrotny Triumf)

EDG Yuumi (Dziesięciokrotny Triumf)

EDG Zoe (Dziesięciokrotny Triumf)

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends