w

Perkz na temat powrotu na mida – „To było dość łatwe”

Reklama

Perkz wyjaśnił, dlaczego powrót na środkową aleję był dla niego łatwy.

Reklama


Jakie są odczucia Perkza po przejściu na mida? Którymi postaciami musiał nauczyć się grać? Gracz udzielił wywiadu dla Riot Games.

Perkz o swoim przejściu na mida

Weteran z drużyny G2 Esports – Luka 'Perkz’ Perković wyjaśnił, dlaczego jego powrót na środkową aleję okazał się „łatwy”, jednocześnie nadając drużynie mocny start w LEC.

G2 zaskoczył fanów wymianą ról w 2018 roku, kiedy do drużyny dołączył Rasmus „Caps” Borregaard Winther, co spowodowało przejście Perkza na dolną linię – na pozycję, na której nigdy wcześniej nie grał.

Zmiana przyniosła niesamowite efekty, ponieważ zespół zdobył świetne osiągnięcia i ugruntował swoją pozycję jako jedna z najlepszych drużyn League of Legends na świecie. Rok 2019 był szczególnie wyjątkowy dla G2, ponieważ udało im się dotrzeć do finału Mistrzostw Świata.

Reklama
Rok 2019 był świetnym czasem dla G2.

Większość fanów myślało, że drużyna będzie kontynuowała grę w niezmienionych rolach. Wiadomość o zamianie ról między Perkzem a Capsem na początku roku zaszokowała naprawdę wiele osób. Niektórzy uważali, że jest to żart i zawodnicy postanowili nieco potrollować swoich fanów.

W wywiadzie dla Riot Games Perkz uznał, że powrót na mida był łatwy.

To było dość łatwe. Myślałem, że ciężko będzie nauczyć się nowych bohaterów, takich jak Akali i Qiyana ponieważ nie grałem nimi dużo, ale dużo grałem Sylasem na moim innym koncie zeszłej wiosny, kiedy został wydany. Miałem na nim 50 gier, ponieważ uważałem, że granie nim jest przyjemne.

Perkz uważa, że Sylas to postać sprawiająca dużo radości z gry.

ZOBACZ – Co Riot uważa o obecnym stanie Diany? „Granie nią w jungli jest bardzo nieopłacalne”

Następnie dodał, że doznaje nawet uczucia przewagi na niektórych postaciach ze względu na jego daleko sięgające doświadczenie, jednocześnie wspominając, że ciężko ćwiczył kilku kluczowych bohaterów.

Grałem Akali w latach 2018 i 2019. Judzie zdążyli nieźle ją wyćwiczyć, więc musiałem spędzić około 100 gier poza sezonem i troszkę mniej na Qiyanie ze względu na to, że jest prostsza. Wydaje mi się, że zdążyłem już nadgonić innych graczy na tych bohaterach. Co do innych postaci uważam, że nie powinno być tak źle ze względu na to, ile doświadczenia na nich posiadam.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends