w

Podstawowe ustawienia, które mogą pomóc wygrywać większej ilości gier w LoLu

Riot Games

Jak ustawić League of Legends, aby wygrywać więcej meczów?


Oprócz dobrych umiejętności makro oraz mikro w LoLu ważne są również ustawienia, które nieco ułatwiają grę. Oczywiście nie poprawią one rozgrywki w znaczącym stopniu, ale potrafią odmienić nie jedną sytuację.

Chociaż zapewne większość graczy z wyższych dywizji już ma je ustawione, to jednak wciąż spora część społeczności może o tym nie wiedzieć. Co więc musimy zmienić, aby lepiej nam się grało?

Rozmiar minimapy

Profesjonaliści zerkają na minimapę praktycznie co chwilę. Dostarcza ona masę informacji, jak położenie wrogiego leśnika, przemieszczanie się naszych sojuszników i nie tylko. W związku z tym standardowy rozmiar “33” zazwyczaj jest niewystarczający.

Chociaż nie musimy zwiększać jej aż do 100, warto jest nieco podkręcić ustawienia, aby była zdecydowanie lepiej widoczna.

Rozmiar HUD

Mało kto wie, ale rozmiar naszego interfejsu odpowiadającego za umiejętności i pokazywanie statystyk bohatera również ma znaczenie. Jeżeli jest on mniejszy, wciąż doskonale widzimy cooldowny, ale nie zasłania on tak dużej przestrzeni. Powinno się więc zmniejszyć go nawet do 0.

Wskaźnik umiejętności

Oprócz tego warto jest wyłączyć wskaźnik pokazywania zasięgu umiejętności. Pomaga on, jeżeli nie znamy dokładnego ich limitu, ale do tego da się przyzwyczaić już po kilku “strzałach”. Za to brak tego wskaźnika skraca znacznie czas reakcji, ponieważ wystarczy kliknięcie, a nie dodatkowo puszczenie jeszcze klawisza.