w

Polacy w LoLu już się nie ukryją. Riot wprowadza flagi narodowości widoczne przy nickach

W związku z chęcią poprawy komunikacji i zmniejszenia toksyczności Riot wpadł na pomysł pokazania, z jakiego konkretnie kraju pochodzą gracze.


Riot od wielu lat pracuje nad narzędziami, które w jakiś sposób zmniejszyłyby toksyczność i jednocześnie poprawiły komunikację pomiędzy graczami. Na ten moment nie wymyślono tak naprawdę niczego oprócz możliwości wyciszania innych osób i oczywiście ich zgłaszania.

Teraz deweloperzy opracowali coś, co ich zdaniem wpłynie pozytywnie na League of Legends oraz konkretne regiony. Chodzi tutaj konkretnie o flagi narodowości przy nickach. Po co to wprowadzono i co to daje?

Ułatwiona komunikacja między graczami

Jest to szczególnie bolesne dla Polaków, którzy do tej pory często się ukrywali, nawet na serwerze EUNE i pisali przykładowo po angielsku. Jak czytamy w oficjalnej wiadomości:

„Uważamy, że dzięki flagom gracze będą wiedzieli, w jakim języku do siebie pisać. Jeżeli dwie osoby w meczu będą miały taką samą flagę, to mogą spokojnie ze sobą rozmawiać w ojczystym języku, a nie dostosowywać się do wszystkich innych.”

W opcjach pojawiła się nowe ustawienie dostosowane pod flagi. Wszystko dlatego, że wyświetlają się one w dwóch miejscach. Jednym z nich jest TAB – tam nie można ich w żaden sposób wyłączyć.

Drugim miejscem jest sam nick podczas grania. Tutaj Riot dał możliwość wyłączenia flagi wraz z ukryciem nicku. Same flagi w tablicy wyników widzą wszyscy, tak samo sojusznicy, jak i przeciwnicy.

Gracze już zaczęli zastanawiać się nad VPN i tym, jak zmienić swój region, by w pewien sposób zresetować flagę, natomiast na ten moment wiadomo, że liczy się tutaj tylko i wyłącznie to, z jakiego kraju stworzono konto, a nie, z jakiego nastąpiło przeniesienie do innego regionu.

Mówi się też, że to po prostu 1 kwietnia na Boopie i może coś w tym być. Ten news to żart, a Wy daliście się nabrać.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends