w

Polakowi zabrakło 3 sekund do pobicia rekordu świata w jak najszybszym przejściu tutoriala LoLa

Mało kto wie, ale w LoLu również istnieje społeczność pobijająca dość nietypowe rekordy.


“Speedrun” nie jest jakimś niesamowicie popularnym zajęciem, ale faktycznie Polska ma tam kilku naprawdę mocnych reprezentantów. Każdy na pewno kojarzy te dziwne rekordy w jak najdłuższej grze, największej ilości zlikwidowanych minionów etc. To jednak coś innego.

Gracze zajmujący się speedrunowaniem nie bugują gry, nie przeszkadzają innym, robią swoje w jak najkrótszym czasie. I tak oto jedna z ciekawszych kategorii speedrunów to jak najszybsze przejście tutoriala w LoLu.

Czy to może być ciekawe? Jak najbardziej

Wyobraźcie sobie, że naprawdę są ludzie próbujący jak najszybciej przejść tutorial w LoLu. Wśród takich osób są również Polacy. Co ciekawe, te rekordy rzeczywiście można poprawiać. Przykładowo w 8 sezonie TOP 1 przeszedł samouczek w czasie 2 minut i 6 sekund.

W sezonie 9 wynik ten został poprawiony o 8 sekund, potem w sezonie 11 ponownie jednemu z graczy ponownie udało się go pobić, wynik wynosił minutę i 53 sekundy. Co ciekawe, na drugim miejscu znajduje się Polak.

Zabrakło mu 3 sekund do tego, by cieszyć się rekordem. W 12 sezonie gracze znów stanęli do walki i Polak ponownie jest na 2. miejscu, natomiast wynik jest już nieco gorszy od tego osiągniętego w poprzednim sezonie.

Jak wygląda takie przejście samouczka w okolicach 2 minut?

Jest to zajęcie dość nietypowe, ale ma swoją niszę i rozwija się w bardzo ciekawy sposób. Takich speedrunów jest oczywiście więcej, dla przykładu gracze ścigają się, kto pierwszy zlikwiduje 100 minionów. Rekordy są tutaj dość świeże, bo pochodzą sprzed kilku dni.

Warto natomiast wspomnieć, że w poprzednich sezonach udawało się zejść nawet do 4 minut i 25 sekund. Ciekawe, że najlepszą postacią do tego była Amumu. Jak wygląda bicie takiego rekordu? Idziecie do bazy przeciwnika i likwidujecie miniony.

I tyle, choć zapewne stoi za tym większa taktyka, jak odpowiednie używanie skilli, przedmiotów leczących etc.