w

Polski cover Light and Shadow i inne covery do porównania

Niedawno na Youtube pojawiła się fanowska wersja piosenki Light and Shadow wydanej z okazji najnowszych skórek Star Guardian.


Fani LoLa od lat starają się tworzyć polskie covery różnych piosenek z tej gry. Parę dni temu pojawił się kolejny, tym razem powiązany z Czarodziejkami Gwiazd.

Light and Shadow w wykonaniu WØnder

Parę dni temu na Youtube na kanale WØnder pojawiła się polska wersja piosenki wydanej wraz z nowymi Star Guardian – Light and Shadow. Utwór zaśpiewała Carolin.

W opisie filmu możemy przeczytać między innymi, że:

Polska wersja utworu Light and Shadow wjeżdża na kanał! ❤️Pisaliście, że chcecie – to macie! Kurde, żeby tak wszystko w życiu było takie proste ^^ Tłumaczenie tej piosenki było świetną zabawą.

ZOBACZ – Świetny skin Elise, by uczcić odejście Twisted Treeline z LoLa

Video

Nie jest to pierwszy cover z League of Legends na tym kanale. Posłuchać możemy także Legends Never Die lub Rise, czyli dwa utwory, które są świetne znane w środowisku LoLa.

Video

ZOBACZ – Genialny skin Elderwood Ornn zaprojektowany przez stażystkę mógłby się pojawić w LoLu

Video

Oczywiście nie jest to jedyny kanał, który zajmuje się tworzeniem polskich coverów z LoLa. Twórców jest naprawdę wielu, choć nie każdy z nich jest znany. Część nagrała tylko jeden utwór z gry Riotu, inni nagrywają regularnie. Poniżej przykłady innych piosenek. Warto docenić za świetne tłumaczenia i dostosowanie tekstu tak, by pasował w polskiej wersji do oryginalnej muzyki (tu warto wspomnieć, że tekst nie jest dosłownym tłumaczeniem wersji angielskiej, ale takim przełożeniem, by dało się to sensownie zaśpiewać. Sporo osób zarzuca twórcom zbytnią ingerencję w tekst, zapominając o różnicach w akcentach czy ilości sylab, jakie mają polskie słowa względem angielskich).

Video

ZOBACZ – Victorious Aatrox był stworzony przez stażystkę i co ciekawe, na początku wyglądał naprawdę świetnie

Video

Video

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends