w

Pomysł jednego z graczy na więcej banów w LoLu. Czy Riot powinien to wprowadzić?

Jeden z graczy zaproponował, by w lobby zamiast 5 banów było ich 6. Na jakiej zasadzie miałoby to działać?


Aktualnie w League of Legends jest ponad 150 postaci, a Riot regularnie dodaje nowych bohaterów. Według niektórych twórcy robią to ostatnio zbyt często, ponieważ w 2020 roku nowa postać wychodziła praktycznie co miesiąc.

Pula championów stale się powiększa, więc część społeczności zastanawia się, czy nie jest to dobry moment na zwiększenie liczby banów. Praktycznie każdy gracz ma przynajmniej kilka postaci, na które nie cierpi grać, dlatego wizja zbanowania więcej niż jednego bohatera może wydawać się kusząca. Jednak jak można byłoby to rozwiązać, by nie przesadzić i nie zepsuć tym gry?

Zwiększenie liczby banów do 6

Gracz o nicku MexicanServers_ zaproponował pewne rozwiązanie, które jego zdaniem byłoby dobrym sposobem na wprowadzenie większej liczby banów w League of Legends. Gracz uznał, że w lobby przydałoby się drużynowe głosowanie.

Po 5 banach, gdzie każda osoba wybiera jedną postać, można byłoby wprowadzić kolejny, dodatkowy, ale team musiałby na niego głosować. Zbanowana byłaby ta postać, którą wybrała większość. System działałby tak jak w przypadku wybrania championa w One for All. 

Myślę, że to nie jest zbyt dużo, to tylko dwa dodatkowe bany. Byłoby to pomocne szczególnie przez to, że większość czasu bany i tak są duplikowane przez obie drużyny.

Pomysł został odebrany bardzo różne. Część graczy się z nim zgodziła, ale byli i tacy, którzy byli kompletnie przeciwni. Ich zdaniem cały proces banowania i wybierania bohaterów i tak jest już naprawdę długi, więc dokładanie do niego dodatkowych sekund byłoby uciążliwe.

Co na to Riot? Twórcy w przeszłości wypowiedzieli się na temat większej ilości banów, ponieważ społeczność wielokrotnie ich o to pytała.

Dzięki banom każdy gracz ma skuteczne narzędzie, za pomocą którego może zareagować i w pewnej mierze zablokować szczególnie niekorzystne zestawienie bohaterów lub bohatera, który wydaje się za silny. Gracze czasem (na przykład teraz) pytają, czy moglibyśmy zwiększyć liczbę banów dostępnych w grze. Jednak gdy analizujemy skutki podniesienia liczby banów z 10 do powiedzmy 20 (2 bany na osobę), okazuje się, że przyniosłoby to więcej szkód niż korzyści. Poniżej przedstawiam nasz punkt widzenia.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends