w

Portale przez które możemy rzucać zaklęcia w LoLu? Riot o swoim pomyśle

Valve/Riot Games

Jeden z pracowników pracował nad portalami, przez które moglibyśmy rzucać zaklęcia.


Jeżeli lubicie serię gier Portal, to zapewne spodoba Wam się pomysł jednego z pracowników, który chciał coś podobnego wprowadzić do League of Legends. Jak słyszymy, był to całkiem ciekawy koncept, który został miło przyjęty. Finalnie nie doczekał się skończenia

Portale? Był taki plan

Jeden z Rioterów postanowił podzielić się swoim dawnym pomysłem na bohatera opartego o możliwość stawiania portali. Jak twierdzi, zaplanował postać, która mogła otwierać portale, a następnie rzucać przez nie zaklęcia.

Jak miałoby to działać? Koncept opiera się o tę samą zasadę, co gry Portal. Stawiacie jeden dwa portale, przez które możecie dowolnie przechodzić. Na przykładzie z góry, wchodzicie do niebieskiego, znajdujecie się przed żółtym.

Tak samo miało się dziać z umiejętnościami. Portale miały przedłużać umiejętności. Brzmi naprawdę ciekawie, ale też OP.

Polegało to na stawianiu dwóch ścian. Wszedłeś w jedną, wychodziłeś w drugiej. Rzuciłeś umiejętność w jedną, wychodziła z drugiej.

ZOBACZ – Wędrujący Krab i jego ucieczka z rzeki

Nie wiadomo jednak, jak taki zabieg działałby na umiejętności innych bohaterów, prawdopodobnie (co można wywnioskować po wypowiedzi), dostęp do nich mieliby inni bohaterowie, co radykalnie zmniejszyłoby szansę na unik przez drużynę przeciwną.

Nie wiadomo, czy projekt kiedykolwiek doczeka się kontynuacji i czy powstanie jakaś postać, która faktycznie będzie miała tę mechanikę. Gracze podejrzewają, że może była to podstawia „R” Zoey. Faktycznie, postać tworzy dwa portale.

Jak czytamy, Rioter nie ma pojęcia, czy faktycznie to jego pomysł. Jakiś czas temu zajął się inną produkcją Riotu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends