w

Postać, do której Faker zraził się najbardziej. Po tych porażkach od 3 lat nie wybrał go ponownie

Faker zdecydowanie jest jednym z najlepszych graczy League of Legends na świecie. Niekiedy jednak i on nie potrafi poradzić sobie z jakąś postacią.


Faker na profesjonalnej scenie przez te wszystkie lata próbował grać łącznie 73 postaciami. Jedne, jak chociażby Azir, bardzo przypadły mu do gustu – tym konkretnym bohaterem rozegrał 90 meczów, z czego 67% z nich wygrał (dane z lol.fandom.com).

TOP 5 ulubionych postaci (w rozgrywkach esportowych) Fakera to:

  • Azir,
  • Orianna,
  • Ryze,
  • Galio,
  • LeBlanc.

Wiadomo jednak, że każdy posiada też i takich bohaterów, z którymi nie dogaduje się najlepiej i dotyczy to również samego Fakera, który nigdy nie lubił się z Vladimirem, więc śmiało można powiedzieć, że jest to najsłabszy bohater koreańskiego zawodnika.

Postać odstawiona „na półkę”

Faker 9-krotnie wybierał Vladimira, udało mu się wygrać nim jedynie 2 mecze. W efekcie jest to postać, na której Faker ma najmniejszy Win Rate (22%). Ostatnim razem gracz próbował swoich sił jako Vladimir jeszcze w 2018 roku. Od tamtej pory Faker nie zagrał nim ani razu na tym najwyższym, profesjonalnym poziomie. Najwyraźniej stwierdził, że nie jest to postać dla niego.

Faker na swoim prywatnym koncie grał całkiem sporo Vladimirem w 8 sezonie, wygrał wówczas 28 meczów, przegrał 53. Potem ewidentnie się do niego zraził. W 9 sezonie wybrał go 5-krotnie i ani razu nie udało mu się zwyciężyć. Sezon 2020 to zaledwie dwie próby, co ciekawe zakończone wygranymi. W sezonie 2021, Faker już nawet nie próbował sprawdzić Vladimira.

Vladimir ostatnimi czasy nie uchodzi za najpopularniejszą postać, a zobaczyć to można po samych statystykach.

Wracając jednak do samego Fakera, jakimi innymi bohaterami radzi sobie równie kiepsko? Po Vladimirze mamy:

  • Gankplanka – 4 mecze, 1 wygrana – 25% winratio,
  • Xeratha – 7 meczów, 2 wygrane – 28% winratio,
  • Rumble – 6 meczów, 2 wygrane – 33% winratio.

Dalej wszystko zaczyna się rozmywać. Widać ewidentnie, że Vladimir jest tutaj najgorszą postacią, jakiej Faker próbował i choć w S10 na profesjonalnej scenie widzieliśmy tego bohatera stosunkowo często (ponad 200 meczów), to Faker raczej już na niego nie skusi.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends