w

Postać, która robi barona sama w 10 sekund i nie jest to Master Yi. Gracze chowali to przed Riotem, bo…

Wydawałoby się, że jest to możliwe tylko na jednej postaci. A tutaj gracze pokazują, że jeden z niedocenianych bohaterów też jest w stanie ściągnąć barona w dosłownie 10 sekund.


Oczywiście mowa tutaj o końcowej fazie gry i pełnym buildzie, ale nadal wygląda to po prostu jak jakiś błąd. Tymczasem jest to do wykonania w bardzo prosty sposób, nawet bez podejmowania ryzyka.

Postać stoi bowiem w takim miejscu, że chroni ją ściana. Teraz pytanie, czy może to oznaczać dalsze nerfy, czy może Riot nie podejmie żadnych konkretnych działań. Dlaczego graczom nie zależało na tym, by deweloperzy wiedzieli o takich możliwościach bohatera?

Bo chodzi o Heimerdingera

Heimerdinger nie miał ostatnio łatwego życia. Przypomnijmy tutaj, że jest to bohater, którego pickrate nie przekracza 1% (Dlaczego Riot nerfi postać, którą nikt nie gra i ma 0.6% pickrate? Prawdziwi koneserzy są załamani). Bohater został osłabiony i zgodnie z przewidywaniami, znalazł się jeszcze niżej, jeżeli chodzi o częstotliwość wybierania. Z 0.9% spadł do 0.6%, z tym, że przez moment miał nawet 0.4%.

Nie zmienia to jednak faktu, że Heimerdinger potrafi zaskoczyć. Doskonale to widać po nagraniu użytkownika Reddita o nicku “ProjectZiren”. Ten pokazuje, jak Heimer jest w stanie zdjąć barona zupełnie w pojedynkę i to w rekordowo krótkim czasie.

Oczywiście, jest to pełny build, ale dalej robi wrażenie. I choć gracze na Reddicie pisali, że wiele postaci potrafi to samo, to nie pojawił się żaden konkret oprócz Mastera Yi.

Trudno powiedzieć, czy Riot ponownie znerfi Heimera. Na pewno graczom na tym nie zależy, jest to bowiem bardzo sytuacyjny pick, który w dodatku ma stosunkowo mało mainów. Faktycznie jednak, jeżeli ktoś potrafi nim grać, to jest to bardzo irytująca postać.

Gracze żartowali nawet, żeby ukrywać wszystkie wpisy o tym, by Heimera znowu znerfić. Wiele osób jest na niego mocno zirytowanych przez gameplay, który potrafi zdenerwować. W efekcie pod oryginalnym wpisem pojawiło się sporo komentarzy, że bohater potrzebuje kolejnych osłabień.