w

Prezentacja nowych wersji Summoner’s Rift, nowego topa i bota oraz buffów bezpośrednio w grze

Reklama

League of Legends bardzo się zmienia, reagując na propozycje społeczności, Riot Games wprowadza między innymi różne rodzaje Summoner’s Rift.

Reklama

Przedsezon 2020 przyniósł nam ogromną zmianę w postaci różnych żywiołów. Oznacza to tyle, że przy każdej grze nasze Summoner’s Rift może wyglądać inaczej.

Zmianie ulegnie nie tylko ogólny wygląd mapy, ale także dostępne smoki, czy wygląd ich legowisk.

Cztery różne mapy

W sumie w grze znajdą się cztery różne wersje map:

  • Piekielna
  • Oceaniczna
  • Podniebna
  • Górska

Każda charakteryzująca się innym wyglądem mapy i zmienionymi niektórymi przejściami/legowiskami smoków.

Reklama

Prezentacja zmian

Piekielna szczelina

Piekielny Smok unosi się nad Summoner’s Rift, tworząc nowe ścieżki w obozach ze wzmocnieniami i wypalając w nich zarośla. Ponadto samo smocze legowisko staje się płonącą domeną Piekielnego Smoka, a ściany u wejścia do legowiska zostają skruszone. Nowe ścieżki dają szansę na szybkie flankowanie lub robienie uników, których przeciwnik się nie spodziewa.

Górska Szczelina

Górski Smok wyzwala falę sejsmiczną na całym Summoner’s Rift. Nagie skały wynurzają się z ziemi, tworząc kilka nowych przerażających zakątków i miejsc na zasadzki, szczególnie u wejścia do smoczego leża, Dodatkowe wąskie przejścia umożliwiają przygotowanie megakombinacji obrażeń obszarowych i tworzą interesujące nowe miejsca do ukrywania się w mgle wojny.

Oceaniczna szczelina

Oceaniczny Smok sprowadza na Summoner’s Rift nowe życie, istniejące zarośla rozrastają się, wokół smoczego legowiska powstają nowe ścieżki, a całą mapę zalewa woda, tworząca na niej zbiorniki. Ponadto w każdym kwadrancie dżungli pojawia się miodowy owoc. Łatwiej w tych okolicznościach prześlizgnąć się przez dżunglę albo znaleźć okazję do przygotowania nowej zasadzki.

Podniebna Szczelina

Moc Podniebnego Smoka tworzy prądy powietrzne przepływające przez dżunglę i smocze legowisko, dając większą prędkość znajdującym się w okolicy bohaterom. To okazja, by wykorzystać umiejętności mierzone lub przeprowadzić szybki napad na wrogów, którzy gdzieś daleko próbują realizować swoje cele.

Zmiany mapy – Top, bot i dżungla

Zmieniony wygląd buffów

Wygląda to wszystko naprawdę bardzo obiecująco. Nowe wersje mapy i wprowadzone zmiany na pewno przyniosą powiew świeżości do League of Legends.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends