w

Profesjonalny koreański gracz LoLa – ShowMaker – szczerze wypowiedział się o jednym z europejskich serwerów

Granie rankedów na serwerze EUW jest dla jednego z profesjonalnych graczy traumatycznym doświadczeniem.


Z tegorocznymi Mistrzostwami Świata w League of Legends pojawiło się wiele problemów. Początkowo miały odbyć się w Chinach, jednak skomplikowana sytuacja na świecie pokrzyżowała plany twórców i graczy. Wydarzenie zostało przeniesione i początkowo nikt nie wiedział, gdzie dokładnie się odbędzie. Obstawiano m.in. Francję. Od paru dni wiadomo już, że finał World Championship 2021 rozegra się w Islandii.

Twórcy zapowiedzieli, że finał wydarzenia rozpocznie się 5 października i zakończy 6 października. Islandia była również gospodarzem MSI 2021, więc wielu profesjonalnych graczy ma teraz kolejną szansę na powrót do tego kraju na jeszcze większy turniej związany z League of Legends.

Czy granie na serwerze EUW szokuje i stresuje azjatyckich e-sportowców?

Oczywiście w czasie przygotowań do MSI 2021 gracze z innych regionów musieli w ramach treningów grać mecze rankingowe na serwerze EUW. W przypadku ShowMakera kolejka solo na tym serwerze była traumatycznym doświadczeniem.

ShowMaker, a właściwie Heo Su, to 21-letni profesjonalny gracz z Korei Południowej. Aktualnie gra dla DWG KIA. W wywiadzie przeprowadzonym przez KORIZON Esports gracz zapytany o wrażenia z serwera EUW wzdycha, potrząsa lekko głową i robi pauzę w swojej wypowiedzi.

Oczywiście Koreańczyk śmieje się podczas wypowiedzi i chwilę potem opisuje różnice pomiędzy europejskimi serwerami a tym, co można zaobserwować w Korei. Jego zdaniem Serwer EUW posiada wiele dziwacznych stylów.

Mina gracza po tym, jak zapytano go o wrażenia z solo Q na serwerze EUW.

Gracz zapytany o to, dlaczego tak bardzo stresował się graniem w Europie, przyznał, że Europejczycy inaczej podchodzą do gry. Na EUW spotkał wielu Karthusów, Xerathów, AD Sionów, a nawet OTP Aurelion Sola. Żartował też, że zdarzyło mu się zagrać z bardzo agresywnym OTP Sony, który wybierał Dark Harvesta i budował Kircheis Sharda.

Dla porównania, gdy grał na chińskich serwerach, spotykał więcej asasynów takich jak Talon czy Qiyana.

To, że soloQ w Europie jest specyficzne w oczach koreańskich (i ogólnie azjatyckich) graczy, stało się tematem wielu memów. Gracze śmieją się, że Azjaci nie są gotowi na europejskie dziwactwa i nietypowe style gry oraz znanych z rankedów mainów dziwnych postaci.

Kontakt z serwerem EUW ostatecznie jednak może być bardzo rozwijający i może nieco zmienić myślenie profesjonalistów z Azji.