w

Profesjonalny turecki gracz wyzywa Polaków w Legue of Legends. Będzie reakcja Riotu?

Jeden z profesjonalnych, tureckich graczy już któryś raz ma wyzywać Polaków tylko przez wzgląd na narodowość.


Toksyczność w League of Legends jest czymś, z czym Riot ponoć bardzo mocno walczy. Faktycznie, ilość kar i banów nakładanych na zwykłych graczy jest bardzo duża. Jak to jednak wygląda w momencie, gdy winowajcą jest turecki, profesjonalny zawodnik?

Jak wskazuje polska społeczność, Turek nie poniósł żadnych konsekwencji za wielokrotne wyzywanie Polaków bezpośrednio w grach.

Turecki gracz o Polakach

Jeden z polskich graczy zwrócił uwagę na fakt, że “be a good boi” wyzywa w League of Legends Polaków i ich narodowość. Okazało się, że konto należy do jednego z profesjonalnych, tureckich graczy.

twitter.com/Blue45ty

“be a good boi” to nick należący do “appeneco”. Potwierdzają to liczne strony zbierające informacje o graczach. Necati Sarıgül ma w sumie dwa konta.

Czy Riot w jakiś sposób zareaguje? Tego zupełnie nie wiadomo. Polacy wielokrotnie oznaczali osoby odpowiedzialne za LoLa w Polsce, natomiast w tym przypadku nie przyniosło to większego efektu. Co jest stosunkowo dziwne, gdyż w przeszłości tego typu sprawy były traktowane naprawdę poważnie i załatwiane w ciągu kilku dni.

Rybson, jeden z bardziej znanych graczy w Polsce wspomniał w źródłowym wpisie na Twitterze, że choć nie ma nic personalnego do tureckiego zawodnika, to nie chce słyszeć wyzywania w jego kierunku tylko dlatego, że jest Polakiem. Co ciekawe, to ponoć nie pierwszy raz, gdy dochodzi do takiej sytuacji. Wcześniej Necati miał zachęcać polskich graczy do popełnienia samobójstwa.