Rework Volibeara: Opis i prezentacja umiejętności, gameplay, skórki, darmowy skin, emotka

League of Legends

Reklama

Riot zgodnie z planem ujawnił już większość informacji na temat reworku Volibeara.

Reklama

Wszyscy czekaliśmy na ujawnienie pełnego reworku i w końcu tak się stało. Dzisiejszy stream był dość zaskakujący, kilkadziesiąt minut burzy, z której nagle wyłaniały się kolejne szczegóły postaci. Było to jednak tak wcześnie, że mało kto z polskich graczy oglądał.

„Pozostali czciciele Volibeara uznają go za uosobienie burzy. Ten niszczycielski, dziki i niewzruszony stwór istniał, jeszcze zanim śmiertelnicy postawili stopę w freljordzkiej tundrze i z dzikością broni krainy, którą stworzył wraz ze swoimi półboskimi pobratymcami. Pielęgnując w sobie głęboką nienawiść do cywilizacji i słabości, jaką ta za sobą pociągnęła, Volibear walczy o powrót do dawnych zwyczajów — do czasu, kiedy kraina nie była okiełznana, a rozlew krwi nie był niczym ograniczony — i ochoczo stawia czoła wszystkim swoim oponentom przy pomocy szponów, kłów i piorunującej dominacji.”

Nowe umiejętności Volibeara po reworku

Podczas prezentacji zobaczyliśmy nowe umiejętności i ich działanie.

Reklama

Pasywka – The Relentless Storm

Ataki i umiejetności Volibeara otrzymują coraz większy bonus do prędkości ataku, aż jego podstawowe ataki zaczynają zadawać pobliskim wrogom dodatkowe magiczne obrażenia.

Q – Thundering Smash

Volibear zyskuje bonus do prędkości poruszani się, ogłusza i zadaje obrażenia pierwszemu zaatakowanemu wrogowi.

W – Frenzied Maul

Volibear zadaje obrażenia wrogowi oznaczając go przy tym. Użycie umiejętności ponownie na tym samym celu zadaje obrażenia i leczy Volibeara.

E – Sky Splitter

Volibear przyzywa piorun w danym miejscu, zadając obrażenia i spowalniając wrogów, a jednocześnie daje Volibearowi tarcze, jeśli znajduje się on w promieniu wybuchu.

R – Stormbringer

Volibear przeskakuje do miejsca docelowego spowalniając i zadając obrażenia wrogom znajdującym się pod nim, a jednocześnie zyskuje dodatkowe zdrowie. Wieże wroga w pobliżu jego miejsca lądowania zostają tymczasowo zablokowane.

Gameplay Volibeara po reworku

Riot podzielił się również krótkim gameplay’em, który pokazuje zmienionego bohatera w akcji.

Skórki

Thunder Lord Volibear

 

Northern Storm Volibear

El Rayo Volibear

Captain Volibear

 

Runeguard Volibear

 

Thousand Pierced Volibear

Darmowa skórka, którą otrzyma każdy, kto miał Volibeara przed wyjściem reworku, ewentualnie zakupi go w cyklu 10.11.

 

Darmowa emotka

Obecnie wchodząc na ARAMa widzimy wielką postać Volibeara. Jest to nawiązanie do jego ujawniania, gdy ten wyłaniał się z burzy.

W praktyce sprowadza się to do tego, że Volibear obserwuje po prostu pole walki. Wygląda to całkiem ciekawie, choć nie służy niczemu szczególnemu. Zdaje się, że Riot po prostu w ten sposób chce zaprezentować wygląd postaci jeszcze przed jej wyjściem.

Warto zaznaczyć, że Voli nie pokazuje się za każdym razem. Gracze wskazują, że trzeba na niego „poczekać”, chodząc przy krawędzi mapy. Pojawienie się bohatera na chwilę podrzuca wszystkie postacie.

Wydarzenie zawiera w sobie także darmową emotkę. By ją odblokować, trzeba po prostu grać w tym trybie, nic zbyt skomplikowanego. Wydarzenie potrwa do 12 maja 2020 do godziny 21:00.

Postać wyjdzie wraz z aktualizacją 10.11, która według harmonogramu zaplanowana jest na Czwartek, 28 maja 2020 r.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej