w

Riot buffuje Sorakę i ma nadzieję, że nie będzie znowu siała pogromu na TOPie. Gracze uważają inaczej

Riot o buffach Soraki w aktualizacji 10.6.


Soraka kilka tygodni temu opanowała League of Legends. Na górnej alei zaczęła siać tak duże spustoszenie, że Riot musiał ostro zareagować. Finalnie nerfy nie tylko usunęły Sorakę z górnej alei, ale tak naprawdę z całego Summoner’s Rift.

W efekcie developerzy już zapowiedzieli mocnego buffa. Jak czytamy, twórcy LoLa „trzymają kciuki”, by wszystko poszło po ich myśli.

Soraka

Społeczność lubiąca grać Bananową Księżniczką mocno ucierpiała w patch 10.4. To właśnie w tej łatce jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci supportujących otrzymała ogromne nerfy.

Gracze zarzucili deweloperowi, że zmiany mocno dotknęły Sorakę wspierającą, a grając na TOPie, dalej byliśmy bardziej użyteczni dla drużyny. Jeden z pracowników postanowił skomentować zarzuty:

Teraz, kiedy wydaje się, że problem Soraki na  górnej linii został rozwiązany (otrzymujemy pozytywne reakcje), dodajemy jej trochę mocy w 10.6. Cele to leczenie z Q i premia do MS, oba zwiększają się nieco, a jej celem jest zwiększenie wpływu na wsparciu.

W późniejszym wpisie ten sam Rioter dodał, że jeżeli stanie się znów problemem zostanie wprowadzony hotfix.

Jeżeli Soraka w górnej alei osiągnie 56% WR i będzie popularna, zostanie wprowadzona natychmiastowa poprawka. Jeżeli przy tym samym WR będzie mało popularna, nerfy przyjdą w regularnym patchu.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends