w

Riot chce kompletnie wygonić tego bohatera ze środkowej linii. Nadchodzą zmiany, które zepchną go na BOTa

Riot stwierdził, że to najwyższa pora, by zająć się Lucianem. Przejdzie on niedługo spore zmiany.


Lucian od kilku lat z małymi przerwami dominuje środkową aleję. Dzieje się to zarówno w normalnych grach, jak i na profesjonalnej scenie.

Chociaż Riot Games przez długi czas nie dotykało tego temu, to teraz podjęto decyzję o przeniesieniu „siły” Luciana ze środkowej alei na dolną.

Koniec Luciana na MIDzie

Zapewne każdy wie, że w League of Legends do dyspozycji graczy oddano trzy główne linie oraz las. Większość bohaterów jest dostosowanych zwykle do jednej, konkretnej roli, szczególnie jeżeli mówimy o strzelcach. Tak, jak Draven lub Jhin nie poradzą sobie na solowych liniach, tak Vayne grana jest na TOPie, a Lucian na środku. Tego drugiego teraz próbuje „pozbyć się” Riot.

Przynajmniej tak twierdzą pracownicy, którzy właśnie wprowadzają jego poprawki na serwer PBE. Riot wprost pisze, że chodzi tutaj o przeniesienie Luciana ze środkowej linii na dolną.

Bazowe statystyki:

  • AD: 64 >>> 62

Pasywka:

  • Sojusznicy wzmacniają 2 (stackujące się do 4) ataki Luciana, zadają one dodatkowo 14 (+10% tAD) magicznych obrażeń

W:

  • Koszt many: 70 >>> 60
  • Sojusznicy, trafiając znak, mogą aktywować pasywkę.

R:

  • Obrażenia na strzał: 20/40/50 (+25% AD) >>> 15/30/45 (+25 AD)
  • Liczba strzałów: 22/28/34 >>> 22 (+25% szans na uderzenie krytyczne).

Pamiętajmy, że są to tylko zmiany wprowadzone na serwer testowy i mogą one ulec zmianie przed oficjalnym wprowadzeniem ich do gry. Cel jednak zapewne pozostanie ten sam, czyli związanie Luciana z BOTem.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends