w

Riot chce zrobić dla Europy masę rzeczy z dużymi budżetami. Od czego się zacznie?

2019 rok dla Riotu i League of Legends w Polsce na pewno był przełomowy. Złożyło się na to kilka rzeczy.


Riot podczas Polskiego Weekendu Gwiazd poinformował już oficjalnie, że to League of Legends jest największą grą w Polsce i ponad połowa pecetowych graczy gra właśnie w tytuł od Riotu. W efekcie przywrócono polski oddział studia, znowu zaczęto się przyglądać bardziej Europie.

Dla Polaków to doskonałe wiadomości, które ponownie znajdują swoje potwierdzenie. Jedna z pracownic studia poinformowała, że przygotowuje kilka rzeczy z dużym budżetem.

Od czego się zacznie?

Wiemy, że 2020 rok prawdopodobnie otworzy nam film o polskiej społeczności. Informował o tym Wiktor Cegła jeszcze podczas eventu z polskimi gwiazdami.

[…] będziemy mieli niedługo dla Was wszystkich mega niespodziankę: od jakiegoś czasu produkujemy długometrażowy film dokumentalny o historii community Ligi w Polsce!!!!!

Premiera i więcej info na początku nowego roku.

Premiera nie jest jeszcze znana, natomiast początek roku to zapewne pierwszy kwartał, także nie ma co się denerwować, jeżeli styczeń minie nam bez głośnych zapowiedzi. Potwierdza to także osoba z Dublinu, która wprost pisze na swoim profilu Twitter:

Chcę zrobić KILKA rzeczy dla Europy w tym roku, ale to zajmie dużo czasu i przygotowań. Jeśli chcę coś zrobić (zwłaszcza coś z budżetem), muszę to dobrze uzasadnić, stworzyć prezentację, porozmawiać z ludźmi na całym świecie.

Cieszą w tej komunikacji dwie rzeczy. Wielkimi literami napisane „KILKA”, co może oznaczać, że czeka nas całkiem sporo różnych, specjalnych akcji. Dodatkowo budżet – bez niego możemy się spodziewać ikony G2, z nim natomiast czegoś więcej.

Więc jeśli rzeczy będą się poruszać powoli, albo nie poruszać wcale, to obiecuję, że dzieje się miliard rzeczy za sceną i pchamy wszystko do przodu.

W tym roku planowany jest także drugi Polski Weekend Gwiazd. Nie ma jeszcze konkretnych informacji, natomiast jedną z głównych zmian ma być między innymi publiczność. Riot będzie robił wiele, by sprowadzić na wydarzenie widownię, która może pooglądać wszystko na żywo, spotkać się ze swoimi idolami etc. To na pewno fajny kierunek i dobrze, że takie wydarzenie będzie miało miejsce regularnie.

Do tej pory społeczność EU może wspominać event, który był poświęcony temu regionowi. Było to Aram-Arama, było to coś naprawdę fajnego i zapewne w tym klimacie możemy się spodziewać wydarzeń w 2020 roku.

ARAM-arama to wydarzenie przeznaczone tylko dla graczy z serwera EU. Znajdziecie w nim specjalne misje ARAM, zniżki na wybrane zestawy Barw i najfajniejsze skórki League, a także zwiększoną rotację bohaterów i szansę na zdobycie łącznie dwóch skrzyń hextech i dwóch kluczy.

Niestety, na ten moment Riot nie podaje żadnych dat. Wiemy, że film o polskiej społeczności pojawi się gdzieś na początku tego roku. O eventach dowiemy się prawdopodobnie w kolejnych miesiącach.

 

 

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends