w

Riot Games rezygnuje ze stworzenia streamingowego konkurenta dla Twitcha

Nie będzie konkurencji dla Twitcha od Riotu? Firma rezygnuje z wielu planów.

Reklama


Kolejne plany poszły do kosza. Twórcy jednej z najpopularniejszych gier na świecie – League of Legends – zamykają jeszcze jeden projekt. Wszystko to jest następstwem ogromnych zwolnień w siedzibie Riotu.

Platforma streamingowa Riot Games

W sieci pojawiła się informacja, że oddział Riot Games należący do Tencent Holdings Ltd. anulował plany wprowadzenia platformy streamingowej, która konkurowałaby z Twitchem firmy Amazon Inc.

Twitch od lat jest gigantem streamingowym i mimo że pojawiały się różne formy konkurencji, nikomu nie udało się w znaczący sposób przyćmić sławy opisywanej platformy.

Swojego czasu Riot miał wiele ambitnych planów, jednak dziś wiadomo, że masa z nich nie wypaliła, a sama firma zwalnia sporą część pracowników.

Niedawno twórcy League of Legends poinformowali, że wprowadzają ogromne wewnętrzne zmiany, które obejmują zwolnienie 11% pracujący dla nich osób. Poza tym zrezygnowano z części rozwoju pomniejszych gier, jak Legends of Runeterra, a Riot Forge, wydawca gier fabularnych o bohaterach LoLa, zawiesza swoją działalność. Innymi słowy – Bandle Tale: A League of Legends Story będzie ostatnim wydanym tytułem.

Portal Bloomberg poinformował, że następstwem zwolnień jest także zrezygnowanie z tworzenia platformy streamingowej.

Riot’s Esports Network, nazywana REN, była aplikacją internetową i mobilną, w której fani mogli oglądać i angażować się w konkurencyjne gry od Riot Games, jak i również śledzić dokonania profesjonalnych graczy.

Studio zrezygnowało z rozwijania tego pomysłu. Stąd też dziś wiadomo, że twórcy League of Legends na pewno nie zostaną już konkurentem dla Twitcha.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends