w

Riot informuje nad pracami związanymi z emotkami w League of Legends. Co wiadomo o nadchodzących zmianach?

Co dalej z ograniczoną ilością emotek, które można umieścić w dostępnym kółku?


Emotki zostały dodane do League of Legends pod koniec 7 sezonu. Od tego momentu gracze mogli zbierać je na naprawdę wiele sposobów. Czy to w ramach przepustki, ze skrzynek czy po prostu z darmowych misji, które dostępne są podczas wydarzeń. Gracze mają już naprawdę pokaźne kolekcje emotek i od dłuższego czasu wiązało się to z pewnym problemem. Fani byli zawiedzeni tym, że jeśli nie będą zmieniali wybranych w swoim kółku emotek pozycji, są w stanie pokazać ich zaledwie kilka.

Od dłuższego czasu twórcy League of Legends proszeni byli o to, aby ilość slotów we wspomnianym kółku została zwiększona. Riot podzielił się sporą listą nowości, które zostały zaplanowane na zbliżający się przedsezon 2023. O tym, co znajdzie się we wspomnianej aktualizacji, można przeczytać w innym artykule (Przedsezon 2023 w LoLu. Chemtechowa Smoczyca, zmiany w dżungli – Kwiat Stalkera, Owoce, Awatary). Co natomiast jeden z Rioterów pisze o emotkach?

Co dalej z emotkami?

Emotki początkowo budziły wśród graczy sporo kontrowersji. Problemem w oczach graczy była nie tylko cena, ale i ograniczona możliwość ich wykorzystania. Kółko emotek oferuje zaledwie 5 slotów. Riot dodał możliwość automatycznego wyświetlenia w pewnych sytuacjach w rozgrywce, jednak to nie wystarczyło, aby zadowolić społeczność. Ilość naklejek, które mogłyby zostać pokazane w trakcie rozgrywki, stale rośnie, a fani nie mają nowych możliwości, aby je wykorzystywać.

Licznie napływające do studia prośby w końcu skłoniły twórców, aby kółko zostało rozszerzone o dodatkowe sloty. BarackProbama – starszy projektant w Riot Games pisze, że podobnie jak w przypadku kółka z pingami, gracze będą mieli do dyspozycji więcej pozycji w kółku emotek.

Mamy to w planach, jednak nie na wstępną przedsezonową aktualizację.

Zgodnie z wypowiedzią Riot prawdopodobnie weźmie się za emotki już po wprowadzeniu przedsezonowych zmian, kiedy to wydane zostaną wstępne poprawki balansujące wszystkie nowości, które trafią do gry w omawianej aktualizacji.

Na dalsze oficjalne informacje fani będą musieli jeszcze poczekać, jednak dla wielu zdecydowanie pozytywną wiadomością okazała się ta o tym, że Riot zdaje sobie sprawę z problemu i postara się go rozwiązać.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends