w

Riot nerfi kolejną taktykę w LoLu, która pozwała na niszczenie dwóch wież jednocześnie

Riot ewidentnie zajął się Sionem. Deweloperzy musieli przeanalizować niszę, w której mainy Siona po prostu czuły się zbyt dobrze.


Sion jest bardzo specyficzną postacią, która wcale nie należy do najbardziej OP. Chyba że za granie tym bohaterem zabierają się prawdziwi koneserzy. Wtedy robi się problem. Możecie wygrywać przeciwko nim linię, ale z wielu powodów przegracie grę.

Jednym z nich było chociażby niszczenie dwóch wież przy Nexusie tak naprawdę za jednym razem. To znany trick, który stosowali znawcy Siona, potrafiący wykorzystać wszystkie jego atuty. Riot najwyraźniej namierzył problem i już wprowadza zmiany.

Nerf wymierzony w konkretną taktykę

Reklama

Dzisiaj poznaliśmy plany Riotu na patch 12.9, wymieniono w nich między innymi osłabienie przedmiotu o nazwie „Hullbreaker”. W dużym skrócie i bardzo prostych słowach, umiejętności ani inne efekty nie są już wzmacniane przez przedmiot.

Po co i dlaczego? Jest to wymierzone wprost w Siona. Dzięki temu przedmiotowi dało się w wybranych przypadkach robić tak:

Video

Hullbreaker dość często był wybierany na Sionie, natomiast nie jest on sam w sobie niesamowicie mocny.

Nie można jednak zignorować faktu, że Hullbreaker stał się pierwszym wyborem na Sionie. Winrate nie jest imponujący, ale pickrate mógł dawać Riotowi znać, że coś zaczyna się dziać.

Sionowi mocno się oberwie. Sama postać dostaje nerfy, przedmioty dla niego również są osłabiane. Za chwilę będzie trzeba go ratować buffami.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends