w

Riot o trudności i złożoności bohaterów, którzy w przyszłości trafią do League of Legends

Jeden z twórców wypowiedział się o tym, czy nowe postacie z LoLa będą skomplikowane mechanicznie.


W grze od Riot Games jest obecnie ponad 150 różnorodnych championów. Bohaterowie wyróżniają się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale też stylem gry, pochodzeniem, ogólnym klimatem, jaki wokół nich panuje czy po prostu charakterem.

W League of Legends znaleźć można postacie proste, które są przystępne dla początkujących graczy, np. Garen, ale także te bardziej skomplikowane, które wymagają wielu godzin ćwiczeń, zanim w pełni się je opanuje.

Wielu graczy zastanawia się, w jakim kierunku pójdzie Riot. Czy wyda więcej łatwych bohaterów, czy może będzie testował coraz to nowsze mechaniki, by dać społeczności więcej wyzwań?

Czy nowi bohaterowie LoLa będą trudni?

Riot kilka razy podkreślał, że ostatnio wydani bohaterowie mieli być różnorodni. Twórcy chcieli, by każdy znalazł coś na siebie, od postaci uroczych (np. Lillia), po te znacznie mroczniejsze (np. rework Fiddlesticksa). Chciano także, by nowi championi byli zróżnicowani pod względem poziomu trudności.

Społeczność zaczęła zastanawiać się, czy bohaterowie w 2021 roku będą bardziej skomplikowani niż wcześniej. Na to pytanie odpowiedział Ryan “Reav3” Mireles. Rioter napisał:

Tak, nadal chcemy tworzyć skomplikowanych bohaterów, ale także wydawać postacie takie jak Sett czy Seraphine – proste i przystępne dla każdego gracza. Wydaje nam się, że w przeszłości częściej staraliśmy się komplikować złożoność championów i rzadko tworzyliśmy proste zestawy umiejętności. Chcemy, by w League of Legends było bardzo różnorodnie, jeśli chodzi o poziom trudności.

ZOBACZ – Limit w LoLu grania maksymalnie 3 gier Swainem dziennie. Co tak bardzo rozbawiło Riot?

Jak widać, w 2021 roku można spodziewać się postaci o przeróżnej złożoności. Powinno zadowolić to graczy, którzy lubią wyzwania, jak i tych, którzy stawiają na prostą rozgrywkę.