w

Riot odpowiada na krytykę nagród dla przegrywających, że przecież druga drużyna się ucieszy

Riot zorganizował małe spotkanie z deweloperami, na którym pojawiło się kilka ciekawych wątków.


Wybrani szczęśliwcy kilka dni temu mogli zadać deweloperom Riotu kilka pytań odnośnie przesezonu 2022. Oczywiście pojawiły się tam kwestie smoków, run, zmian w przedmiotach etc. Pytających interesował także wątek nagród za osiągnięcia.

Przypomnijmy, że mechanika pozwalająca na comeback to już fakt. Riot potwierdził ją w swoich oficjalnych zapowiedziach.

“Nagrody za osiągnięcia aktywują się tylko wówczas, gdy jedna z drużyn ma dużą stratę do drugiej i są wówczas widoczne na minimapie dla obu drużyn. Jeśli przegrywająca drużyna zrealizuje osiągnięcie z aktywną nagrodą, otrzymuje nagrodę w złocie, które zostaje podzielone pomiędzy członków drużyny.Nagrody za osiągnięcia są naliczane w oparciu o cztery czynniki: PD prowadzących, złoto prowadzących, smoka prowadzących i wieżę prowadzących.”

Riot odpowiada na pytania o nagrody

HuzzyGames, jeden z youtuberów mających okazję zadawać pytania spytał o te nagrody. Deweloperzy odpowiedzieli w sposób, który tak naprawdę niczego nie wyjaśnia i pokazuje, dlaczego ten pomysł jest kontrowersyjny.

Rioterzy mają doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że może to podnieść poziom irytacji niektórych graczy.

(…) powiedźmy, że wygrywasz grę, a to przeciwnicy korzystając z tej mechaniki mimo wszystko zdołają wygrać, to na pewno będziesz zły. Oni o tym wiedzą, ale zwracają też uwagę na drugą stronę. Będziesz smutny, gdy przegrasz przez nagrody za osiągnięcia, ale będziesz także wygrywać mecze, w których te nagrody ci pomogły”

Czyli w skrócie, według Riotu narzekać będą osoby, które przez to przegrały, ale nie ma co się martwić, bo drużyna, która wygrała dzięki tym nagrodom będzie zadowolona i być może w tej drużynie znajdziemy się my. Tak to brzmi.

Klip: HuzzyGames

Sam youtuber wspomina, że może wygląda to na trochę bez sensu jako całość, ale tak to jest póki co tłumaczone. Riot mówi także, że te nagrody dadzą szansę na powrót, a ich zdobycie nie daje gwarancji, że nagle przegrywający zdołają nadrobić całą stratę. Na comeback musi się złożyć kilka elementów.

Klip: HuzzyGames

Deweloperzy mają się przyglądać temu systemowi i choć spodziewają się większego krytykowania chociażby dżunglera, który dopuścił do ukradnięcia barona, to jednak wyraźnie zaznaczają, że to ma być szansa.