w

Riot prosi graczy o pomoc. Studio nie daje sobie rady z zacinaniem przy wczytywaniu

Wbrew niektórym, fałszywym informacjom, problem dalej występuje i dalej Riot toczy z nim walkę.


Riot w przeszłości zmagał się z wieloma różnymi problemami. Teraz od kilku tygodni gracze zgłaszają, że podczas wczytywania meczu ich ekran po prostu się zacina.

W efekcie nie mają pojęcia, że rozgrywka już się zaczęła, a ponowne dołączanie do meczu wiąże się ze stratą czasową. Czasem też kompletnie nie da się dołączyć do meczu, więc jesteśmy z punktami w plecy.

Riot prosi o pomoc

Na oficjalnym forum League of Legends, Riot zaapelował do graczy, by pomogli w rozwiązaniu, lub chociaż namierzeniu winowajcy całego zamieszania. To pokazuje, jak daleko w lesie jest jeszcze Riot. Po tych kilkunastu dniach wydawało się, że udało się już ustalić, co wywołuje zawieszenie.

W specjalnym temacie pracownicy studia proszą o udostępnienie specjalnego pliku, który ma pomóc developerom. Jak to zrobić?

  • Upewnić się, że w opcjach menedżera zadań mamy zaznaczoną opcją zawsze na wierzchu.

  • Podczas zacięcia utworzyć plik

  • Wraucić go do Dysku Google
  • Podzielić się linkiem

To na pewno przyspieszy cały proces naprawy błędu. Co jednak ciekawe, problem występuje już kilkanaście dni. Wielu pracowników zajmuje się tylko tą jedną rzeczą, a mimo tego nie udało się jeszcze uporać z błędem.

Robi się niezbyt fajnie, bo skoro to sami gracze zostali zawołani do pomocy, to najwidoczniej reprodukcja tego problemu nie jest możliwa w oddziale Riotu i zespół testerów nie jest w stanie dostarczyć dostatecznej ilości informacji. Pytanie, ile potrwa dodatkowe zbieranie konkretnych danych i czy do końca roku gracze przestaną zgadywać, czy ostatecznie uda im się wejść na Summoner’s Rift, czy zostaną wyrzuceni.