w

Riot przesadził. Po kilku godzinach od aktualizacji LoLa w pośpiechu osłabiono Miss Fortune

Riot Games

Riot postanowił znerfić Miss Fortune kilka godzin po dodaniu jej buffów.


Wczoraj na oficjalne serwery League of Legends trafił już 17. patch w tym sezonie. Po raz kolejny były to zmiany balansujące rozgrywkę pod Mistrzostwa Świata, które będą rozgrywane na aktualizacji oznaczonej jako 12.18.

Okazuje się jednak, że nieco przesadzono z buffami strzelczyni i ta po kilku godzinach została szybko znerfiona. Co postanowiono zmienić?

Szybki nerf Miss Fortune

W aktualizacji 12.17 do League of Legends trafiła między innymi poprawka Miss Fortune. Riot zmienił jej „Q”, „W” oraz „E”. Zwiększono nie tylko obrażenia, ale również czas użycia, koszty many i prędkość ataku. Gracze szybko to wykorzystali, a jej wskaźnik zwycięstw od razu skoczył z 52% do ponad 54%. Wszystko to przy ponad dwukrotnie wyższym współczynniku wyboru.

Gracze League of Legends nie nacieszyli się długo ulepszoną MF-ką. Ta po zaledwie kilku godzinach została znerfiona. Poinformował o tym jeden z pracowników na swoim Twitterze.

Przestrzeliliśmy nasze zmiany Miss Fortune ⁠— korekty czasu rzucania są zawsze mniej pewne. Jej optymalne konfiguracje prędkości ataku przewyższają jej średni współczynnik zwycięstw (już 54%) o 3-4%, więc wprowadzamy szybkie zmiany.

Korekcie uległa umiejętność „W”:

  • Bonusowa prędkość ataku: 50/65/80/95/110% >>> 40/55/70/85/100%
  • Koszt many: 35 >>> 45

Po statystykach można dojść do wniosku, że faktycznie przyniosło to efekty. W tym momencie Winrate bohaterki oscyluje w granicach 51,5% przy popularności na poziomie 18,7%. Natomiast jeżeli chodzi o wskaźnik banowania, to jest to 7,5%.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends