Riot tłumaczy, dlaczego zmusił graczy do grania rankedów w jednej z misji

League of Legends

Reklama

Wielu z graczy było zmuszonych do rozegrania przynajmniej trzech rankedów w tym sezonie.

Reklama


Gry rankingowe są w League of Legends niesamowicie ważne. Dlatego gracze dość mocno zdziwili się widząc jedną z misji, która wymusza rozegranie przynajmniej 3 rankedów.

Riot postanowił wytłumaczyć, skąd takie, a nie inne decyzje.

Zachęcenie do gry

Riot odpowiedział na pytania graczy odnośnie tego, dlaczego gracze byli zmuszani do gier rankingowych. Jedna z osób zapytała:

Reklama

„Jeśli chodzi o misje sezonu 2020, jedna z nich zawiera polecenie „rozegraj 3 gry rankingowe” — dlaczego nie ma opcji rozegrania, dajmy na to, 7 innych gier? Mam 49 lat i po prostu nie lubię tego trollowania w grach rankingowych. Gram dla zabawy i nie chcę się denerwować przy każdym wykonanym posunięciu, dlatego gram wyłącznie w trybie ARAM. Dziękuję!”

Na najwyższym poziomie misje dzielą się na dwa rodzaje: 1) takie, które dają graczom dodatkowe nagrody za granie, oraz 2) takie, które „zachęcają do działania”, aby zmotywować graczy do wykonania lub wypróbowania rzeczy, których w innych okolicznościach by nie spróbowali.

Przykłady misji typu 1. to zdobywanie złota, przejmowanie struktur i udziały w zabójstwach — działania, które są naturalną częścią gry i nie odwracają od niej uwagi ani nie rozpraszają. Te misje zazwyczaj dostępne są podczas wydarzeń, dzięki czemu gra daje jeszcze więcej satysfakcji.

Przykłady misji zachęcających do działania to misje typu „obejrzyj kilka meczów e-sportu” lub, jak w tym przypadku, „rozegraj grę rankingową”. Tworząc tę misję, mieliśmy nadzieję zachęcić do spróbowania gry rankingowej graczy, którzy inaczej nie zdecydowaliby się wziąć w niej udziału. Ustawiliśmy dość niski próg gier do rozegrania, tak aby gracze, którzy po spróbowaniu gry rankingowej nie będą z niej zadowoleni, nie czuli się zmuszani do dalszej gry. Wyznaczamy też stosunkowo niskie nagrody za misje zachęcające do działania, aby gracze, którzy zdecydowanie nie chcą ich wypełniać, nie czuli się rozczarowani lub sfrustrowani. Na przykład w misjach związanych z oglądaniem e-sportu zwykle można zdobyć tylko trochę Niebieskiej Esencji, podobnie jest w przypadku misji z grami rankingowymi.

W skrócie… misje takie jak „rozegraj 3 gry rankingowe” zapewniają nam możliwość dania fajnej nagrody graczom, którzy zdecydują się na spróbowanie gry rankingowej (lub czegoś innego), jednocześnie nie windując tej nagrody tak wysoko, by ktokolwiek poczuł się zmuszony do ich rozgrywania.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej